"Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!" M.Kemal Atatürk
31 Ocak 2023 Salı

Tüm Haberler

SAKARYA TİCARET BORSASI NDAN BORSAMIZA ZİYARET
Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç ile Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bekir Uztürk, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan ve Meclis Başkanı Hasan Öztürk’e nezaket ziyaretinde bulundu.
19.01.2023
BORSAMIZDA KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ GÖZETİM TETKİKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Borsamızda Kalite Yönetim Sistemi Gözetim Tetkiki, TSE Baş Tetkikçi Coşkun Yıldırım Tarafından Başarıyla Gerçekleştirildi.
26.08.2022
TOBB TARAFINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Örgütü (FAO) işbirliği ile yürütülmekte olan “Tarımsal Gıda Değer Zincirlerinde Küçük Çiftçiler için Tarımsal Risk Yönetimi için Alternatiflerin Geliştirilmesi” başlıklı proje kapsamında, proje sorumluları tarafından Borsamıza ziyaret gerçekleştirildi.
23.08.2022
ERNEJİ VERİMLİLİĞİ
17.08.2022
ESKİŞEHİR SEKTÖR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI
Tarım ve Orman BakanıSn. Vahit Kirişci,Eskişehir’deSektör Temsilcileri Toplantısı’nda Eskişehir detarımsektörü temsilcileri ile bir araya geldi.Toplantıya Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan iştirak etti.
22.04.2022
LİSANSLI DEPOCULUK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Eskişehir Ticaret Borsası, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB), Ziraat Bankası ve TMO Lisanslı Depoculuk Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen “TÜRİB-ELÜS ve Lisanslı Depoculuk Tanıtım Toplantısı” Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İlginin yoğun olduğu toplantıya TMO Eskişehir Başmüdürü, ESOGÜ Ziraat Fakültesi Dekan Vekili, İl Tarım ve Orman Müdürü, LİDAŞ temsilcileri, tarım paydaşları, üreticiler, yatırımcılar ve çok sayıda ETB üyesi katıldı.
28.04.2022
TOBB 78. GENEL KURULU
TOBB ikiz kulelerde online olarak gerçekleştirilen genel kurula, 365 Oda ve Borsaların Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Delegeleri ve Genel Sekreterleri katılım sağladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’na Eskişehir Ticaret Borsası’nı temsilen TOBB Genel Kurul Delegeleri tam katılım sağladılar.
13.05.2022
ŞIRNAK TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. OSMAN GELİŞ’TEN BORSAMIZA ZİYARET
Şırnak TSOYönetim KuruluBaşkanıOsman GelişBorsamıza nezaket ziyaretinde bulundu.
3.06.2022
TOBB BAŞKANI SN. M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleştirilen toplantıda sektörel ve bölgesel ekonomik-tarımsal durum analizi yapılarak üyelerin talep, beklenti ve çözüm önerileri alındı.
7.06.2022
ESKİŞEHİR EKONOMİSİNE DEĞER KATAN VE KAYIT TARİHİ İTİBARİYLE EN ESKİ ETB ÜYELERİNE PLAKET TAKDİMİ
TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, Eskişehir ekonomisine değer katan ve kayıt tarihi itibariyle en eski ETB üyelerine plaket takdimi yapıldı.
7.06.2022
ESKİŞEHİR KORUMA KURULU TOPLANTISI BORSAMIZA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Eskişehir Koruma Kurulu toplantısı Borsamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
16.06.2022
TOBB 70. YIL ETKİNLİKLERİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 70. Yıl Etkinliklerine Borsamızca katılım sağlandı.
24.06.2022
İLK MAHSUL TÖRENİ
Eskişehir Ticaret Borsası’na 2022 yılı ilk Mahsul Arpa, Tepebaşı ilçesi, Danişment Mahallesi üreticilerinden Hasan Ege tarafından getirildi. Üreticimiz Hasan Ege’ye ait yaklaşık 2 ton Arpa’nın 500 kilogramı, Duranlar Tar.Ür.Paz.San.Tic.Ltd.Şti. tarafından kilogramı 60 TL temsili fiyat üzerinden satın alındı.
28.06.2022
Lisanslı Depoculuk, ELÜS ve TÜRİB Tanıtım Toplantısı
TMO, TÜRİB, Ziraat Bankası ve İK Tarım Üssü yetkililerinin konuşmacı olarak katılacağı “Lisanslı Depoculuk, ELÜS ve TÜRİB Tanıtım Toplantısı” 8 Nisan 2022 Cuma günü saat 14.30’da T.C. Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Sektörümüz adına çok önemli gördüğümüz bu toplantıya katılımınızdan memnuniyet duyulacaktır. Saygılarımızla, Konuşmacılar: 1. Mevlüt Akan,TMOLisanslı Depoculuk Şube Müdürlüğü Ziraat Mühendisi - Lisanslı depoculuk ve hasat dönemi planları 2.Necla Küçükçolak, TÜRİB Piyasalar Genel Müdür Yardımcısı - Ürün borsacılığı ve TÜRİB ELÜS piyasası işleyişi ve işlem esasları 3.Engin Çekici, Ziraat Bankası Tarım Bankacılığı Bölüm Başkanı - Çiftçiye sağlanan finansman imkânları 4.İsmail Kemaloğlu, İK Tarım Üssü - Tarım sektöründeki iç ve dış gelişmeler, önümüzdeki döneme ilişkin değerlendirmeler
5.04.2022
BORSAMIZ YABANCI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KAPILARINI AÇTI
Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Eskişehir’de tamamlayan ve tamamlayacak olan uluslararası öğrencilerin mesleki kariyerlerini desteklemek amacıyla Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde “Potansiyel Mezun Atölyeleri Eskişehir Buluşması” gerçekleştirildi.
9.03.2022
ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI
Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için enerjimizi doğru kullanmalıyız.
14.01.2022
YILIN SON PERSONEL TOPLANTISI BORSAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Borsamızda aylık olarak düzenlenen personel toplantısının sonuncusu yıl sonu kutlaması ile gerçekleştirildi.
31.12.2021
TEPEBAŞI BELEDİYESİ NDEN BORSAMIZA ZİYARET
Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleri Borsamızı ziyaret ederek çalışmaları yerinde değerlendirdi. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.
24.12.2021
BAŞKAN YAUZ DAN BORSAMIZA ZİYARET
(TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular. Kendilerine teşekkür ederiz.
24.12.2021
9.Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı
13-16 Ocak 2022 tarihleri arasında 9.Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na ev sahipliği yapacak Aydın Ticaret Borsası tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerindeki ulusal ve uluslararası firmaları ve ziyaretçileri bir araya getirecek.
23.12.2021
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Türkiye Finans Katılım Bankası Eskişehir Ticari Şube Müdürü Sayın Selim Şenol ve yardımcısı Sayın Mustafa Dülger’e nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz. Finansmana ihtiyaç duyan üyelerimize uygun koşullarda kredi sağlanması ve Eskişehir Ticaret Borsası’ın yapacağı yeni yatırımlar hakkında görüşmelerde bulunuldu.
13.11.2021
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Sayın Muazzez Günay ve yönetim kurulu üyeleri; Sayın Çetin Toraman, Sayın Duygu Doğandor, Sayın Şengül Büyükaksoy, Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular.
13.11.2021
MEMLEKET PARTİSİ HEYETİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Gaye Usluer, Tepebaşı İlçe Başkanı Yunus Can Uyanık, Eskişehir İl Başkanı Baki Dündar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu’na nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret kapsamında, kent ve ülke genelindeki tarım, hayvancılık ve ticaret çalışmaları ile ETB projelerine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, Memleket Partisi heyetine teşekkür etti. ETB olarak Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
12.11.2021
Akıllı KOBİ Platformu
Akıllı KOBİ Platformu hayata geçti. Dijital dönüşümünü gerçekleştirmek ve işini dijitale taşımak isteyen tüm KOBIleri Akıllı KOBİ’ye bekliyoruz.http://ww.akillikobi.org.tr
5.10.2021
BORSAMIZ ISO 9001-2015 KYS BELGESİ YENİLENDİ
TSE Baş denetçisi Özgür Özkan tarafından gerçekleştirilen Belge Yenileme Tetkikinde, Borsamızda uygulanmakta olan Kalite Yönetim Sisteminin yapısı ve yapmış olduğumuz uygulamalar incelendi. Yapılan tetkik ve incelemeler neticesinde, Borsamızın, TSE ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi 3 yıllığına başarıyla yenilendi.
1.10.2021
ETB AHİSİ SEÇİLDİ
13-19 Eylül “Ahilik Haftası kutlama programları kapsamında mesleğinde örnek olan esnaf ve sanatkârlara, Eskişehir’in ahisine, kalfasına, çırağına şed kuşatma ve kaftan giydirme töreni yapıldı. Mesleğini uzun yıllardır sürdürerek şehrin ekonomisine katlılar sağlayan, Borsamızda vermiş olduğu hizmetlerden dolayı ahi olarak seçilen Nejdet SÜMEL‘e Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ekrem BİRSEN ve Meclis Başkanımız Hasan ÖZTÜRK tarafından kaftan giydirilmesi ve plaket takdimi yapıldı.
14.09.2021
KÜTAHYA TİCARET BORSASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Kardeş Borsamız Kütahya Ticaret Borsası heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN, Genel Sekreter ve Borsa personeli ile birlikte Borsamızın işleyişi hakkında bilgiler almak ve istişarede bulunmak üzere Borsamıza ziyarette bulundular.
31.08.2021
TOBBUYUM-ARABULUCULUK VE UYUŞMAZLIK MERKEZİ
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) 22 Haziran 2012 yılında yürürlüğe giren ilk arabuluculuk kanunu olan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun” hazırlık aşamasından bugüne kadar Türkiye’de arabuluculuk kurumunun gelişmesi, yargı yükünün hafifletilmesi ve yaygınlaşması konusunu önemsemekte ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Arabuluculuğun iş dünyasında çalışanlara ve iş insanlarına tanıtılması ve yaygınlaştırılması konusunda ulusal ve uluslararası birçok etkinlik düzenlemiştir. Bu bağlamda, TOBB’un girişimleri ile iş dünyamızın ve vatandaşlarımızın uyuşmazlıklarının sürdürülebilir çözümlere ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla 09.12.2020’de TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi kurulmuştur.
26.08.2021
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDAN AŞI ÇAĞRISI
Sayın Üyemiz, Yaklaşık 1,5 senedir tüm dünyayı etkisi altına alarak sosyal ve ekonomik hayatı son derece olumsuz etkilemiş olan Covid-19 salgınına karşı geliştirilen aşılar sayesinde yeni bir dönem başlamıştır. Aşılarla hem salgının kontrol altına alınabilmesi hem de virüse yakalananların bu süreci daha hafif atlatabilmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla aşı olmak herkesin dikkate alması gereken önemli bir vatandaşlık görevidir. Özellikle okullarımızın yeniden yüz yüze eğitime başlamasıyla bu konu daha da önemli hale gelmektedir. Yeniden yalnızlığa mahkûm olacağımız günleri yaşamamak için herkesin aşılarını yaptırmasında azami gayret göstermesi gerekmektedir. Bu çerçevede günlük hayatımızın normale dönmesi için herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI
26.08.2021
TOBB MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ MEYVELERİNİ VERİYOR
MEB, TOBB ve TOBB ETÜ arasında oluşturulan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında atılan adımlar olumlu yönde sonuçlanıyor. Eskişehir Ticaret Borsası’nın Protokol Yürütme Kurulu Başkanlığı görevi ile sorumlu olduğu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin tüm programlarının ortalama öğrenci doluluk oranı yüzde 98 olarak yüksek seviyede gerçekleşti. ETB Başkanı Zeydan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek sözlerini sürdürdü. İşbirliği protokolünün duyurularak lisemiz öğrencilerine sağlanacak imkânların açıklanmasının ardından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nin büyük ilgi gördüğünü söyleyen ETB Başkanı Ömer Zeydan, protokolün hayata geçirilmesinde öncülük yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na minnettar olduklarını söyledi. Gelişen dünya ile entegre olmanın, çağı yakalamanın ve nitelikli ara eleman yetiştirme yolunun ve dolayısıyla istihdamı artırmanın mesleki eğitimden geçtiğini ifade eden Başkan Zeydan: “Lisemizin sektörlerimizin ve gelişen teknolojinin ihtiyaç gereksinimlerine uygun mezunlar vermesi için Protokol Yürütme Kurulu olarak birçok icraat gerçekleştirdik. Okulumuzun ve mesleki eğitimimizin gelişimi için çok sayıda çalışma yaptık. Meslek lisemiz öğrenci tercihlerinin ilk sıralarında yer almaya başladı. Çalışmalarımızın meyvelerini almak bizler adına çok sevindiricidir. Mesleki eğitimin gelişmesi ve ilerlemesi için elimizden gelen katkıyı koymaya devam edeceğiz. İş dünyamızın iyi yetişmiş teknik eleman ihtiyacını karşılamaya odaklanmış olan Meslek Lisemizin mezunları profesyonel hayata 1 adım önde başlayacaklar. Bu kapsamda Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisemizi tercih eden öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim kadromuza çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
18.08.2021
ETB MANAVGAT A 4 TIR HAYVAN YEMİ GÖNDERDİ.
Ülkemizin Güney Bölgelerinde meydana gelen Orman yangınları nedeniyle otlatma alanları ve yem stokları yanan, zor durumda kalan üreticilerimize yardım amacıyla Eskişehir Ticaret Borsamız tarafından 4 tır hayvan yemi gönderildi. Başkan Zeydan, Eskişehir Ticaret Borsası olarak Manavgat/Antalya orman yangınlarında ahırlarını, yem ambarlarını, yem bitkilerini kaybeden hayvan üreticisi çiftçilerimize acilen 4 tır dolusu hayvan yemi gönderiyoruz. Zaman laf üretme zamanı değil, icraat zamanıdır” dedi. ETB’nin yapmış olduğu “Yangından kurtulan hayvan varlığımız açlıktan ölmesin!” çağrısına katkı sunan firmalara teşekkür eden Zeydan, “OĞUZLAR YEM AŞ/ Oğuzlar ailesine, ESKA YEM/Derin Kanatlı’ya, ESYEM AŞ/ Murat Sürel’e, Dostum Yem Bayii /Halil Aydemir’e ve isminin açıklanmamasını arzu eden birçok hayırsever üyemize Borsamız ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. İyi ki ETB’nin böyle üyeleri var” dedi.
3.08.2021
İYİ PARTİ HEYETİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
İyi Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İyi Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu, İyi Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkan Vekili Dr. Can Pamir ve Yiğit Karakış, Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Bakırhan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hakan Özkara ve Eskişehir İl Başkanı Eren ekmen ve İl Sekreteri Kazım Karaca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında, kent ve ülke genelindeki tarım, hayvancılık ve ticaret çalışmaları ile ETB projelerine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, İyi Parti heyetine teşekkür etti. ETB olarak Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
13.07.2021
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI BÜNYESİNDE COVID-19 AŞI MERKEZİ KURULDU
Eskişehir Ticaret Borsası; Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında yeni bir girişimde bulundu. Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs salgınının önüne geçmek için başlatılan aşı seferberliğine ETB bünyesinde kurduğu aşı merkezi ile dahil oldu. Eskişehir Ticaret Borsası’ında oluşturulan aşı birimi halka açık olarak hizmet verecek. ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, “Harman döneminde başta çiftçilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hizmet verme çabası içindeyiz. Borsamızda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan Aşı uygulama birimi 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecektir. Randevu almadan, sıra beklemeden, ücretsiz olarak aşılarını yaptırmak isteyen tüm halkımız bu hizmetten yararlanabilecektir.” dedi.
1.07.2021
BORSAMIZ BÜNYESİNDE AŞI MERKEZİ FAALİYETE GEÇİYOR
1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren 09.00 - 18.00 arasında Borsamızda İl Sağlık Müdürlüğü Aşı Birimi tarafından ücretsiz Covid-19 aşılama hizmeti verilecektir. Randevusuz olarak 1. veya 2. aşılarını yaptırmak isteyen tüm halkımız bu hizmetten yararlanacaktır. Aşınızı ihmal etmeyiniz.
30.06.2021
2021 YILININ İLK MAHSULÜ ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDA
T.C. Eskişehir Ticaret Borsası’na 2021 yılı ilk Mahsul Arpa, Mihalıççık ilçesi, Beyköy Mahallesi üreticilerinden İbrahim Yüksel tarafından getirildi.T.C. Eskişehir Ticaret Borsası’na 2021 yılı ilk Mahsul Arpa, Mihalıççık ilçesi, Beyköy Mahallesi üreticilerinden İbrahim Yüksel tarafından getirildi. Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen elektronik salon satışı neticesinde, Mihalıççık ilçesi, Beyköy Mahallesi üreticilerinden İbrahim Yüksel’e ait yaklaşık 28 ton Arpa’nın 500 kilogramı, Oğuzlar Tarım Ürünleri San.Tic.A.Ş. tarafından 15.100 ₺/kg temsili fiyat üzerinden satın alındı.
22.06.2021
POLATLI TİCARET ODASI NDAN BORSAMIZA ZİYARET
Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gökden Dereköy, Meclis Üyesi Murat Çakır ve Genel Sekreter İnanç Ölmez Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular.
11.06.2021
ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ FUARI TÖRENLE AÇILDI
Havacılık, savunma, makine ve endüstri alanındaki sektör temsilcilerini buluşturan Eskişehir Endüstri Fuarı ETO- Tüyap Fuar Merkezi’nde Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ın katılımlarıyla açıldı.
9.06.2021
AYDIN TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NDAN BORSAMIZA ZİYARET
Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan ÜLKEN Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Hakan ÜLKEN iBorsamız Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan ve Borsamız Meclis Başkanı Hasan Öztürk birlikte karşıladılar.
9.06.2021
2021 NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI
KOBİ lere finansman desteği sağlamak amacıyla hayata geçirilen Nefes Kredisi ne başvurular bugün başlıyor. Süreçle ilgili sıkça sorulan sorular: Kimler başvurabilecek? Destekten yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olan ve 2020 yılı cirosunda önceki yıla göre yüzde 25 kayıp yaşayan, Ticaret, Deniz Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi veya Ticaret Borsası’na kayıtlı üyeler yararlanabilecek. Ne kadar kredi alınabilecek? 2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira olan KOBİ ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Kredi faizi ve ödemeler nasıl olacak? İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkanı sağlayacak uygulamada, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak. Uygulamada Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak olup, faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olarak belirlendi. Başvurular ne zaman başlıyor? 1 Hazirandan itibaren başvuruların alınacağı söz konusu kredi paketine katılım sağlayacak bankalar ise şu şekilde: TC Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Halk Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, T. Garanti Bankası AŞ, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Akbank T.A.Ş, Denizbank AŞ, Ziraat Katılım Bankası AŞ, Vakıf Katılım Bankası AŞ Başvurular nasıl yapılacak? Firmalar, üye oldukları oda ve borsalardan alacakları üyelik belgesiyle banka şubelerine başvurabilecek. İşletmeler, üyelik belgesini oda-borsalara gitmeden, çevrim içi ortamda TOBB veya oda-borsaların sistemlerinden e-belge olarak da edinebilecek.
1.06.2021
SGK İL MÜDÜRÜ İBRAHİM KISA’DAN ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI’NA ZİYARET
SGK Eskişehir İl Müdürü İbrahim Kısa, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle ETB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan ve ETB Meclis Başkanı Hasan Öztürk’e ziyarette bulundular.
21.05.2021
EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ziyareti
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer ZEYDAN, EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.
18.03.2021
E-Commodity Bazaar (Elektronik Emtia Pazarı) İş Birliği
Sayın Üyemiz, İzmir Ticaret Borsası ile Borsamızın yaptığı işbirliği protokolü ile Borsamız üyeleri, sisteme üye olmaları halinde yapacakları alım ve satımları elektronik ortamda yapabilecekler. Ayrıca İkili ilişkiler ile ticari ağlarını genişletebileceklerdir. Üye olmak ve bilgi almak isteyen üyelerimiz Borsamız ile iletişime geçebilirler. (222) 237 27 83-116 ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI
8.03.2021
BORSAMIZ, ÖZEL ÜMİT HASTANELERİ İLE ÜYELERİMİZ İÇİN İNDİRİMLİ SAĞLIK PROTOKOLÜ İMZALADI.
Eskişehir Ticaret Borsası; çalışanları, üyeleri ve birinci derece yakınlarına yönelik yeni bir girişimde bulundu. Eskişehir Ticaret Borsası ile Özel Ümit Hastaneleri arasında imzalanan protokol kapsamında, Borsa çalışanları, üyeleri ile birinci derece yakınları Ümit hastanesinin sunduğu hizmetlerden indirimli faydalanacak. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI
25.02.2021
TABLET KAMPANYASI TAMAMLANDI
TOBB ile Oda ve Borsalar olarak 30 BİN KLAVYELİ TABLET dağıtımını tamamladık.
9.02.2021
TABLET KAMPANYASI
Eskişehir Ticaret Borsası uzaktan eğitime katkı olarak TOBB ile birlikte tedarik ettiği 156 adet klavyeli tablet bilgisayarları Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü’müz Sayın Hakan Cirit’e teslim etti.
25.01.2021
TÜRİB SEANS SÜRELERİ UZATILDI
Saat 10:00-12:00 olarak uygulanan TÜRİB ELÜS piyasası seans saatleri, 01.02.2021 Pazartesi gününden itibaren bir saat uzatılarak 10:00-13:00 olarak uygulanacaktır.
1.02.2021
TOBB DİJİTALLEŞME SANAL FUARI
26-27 Ocak 2021 tarihlerinde düzenlenecek TOBB DİJİTALLEŞME SANAL FUARI "Gelenekselden Yeni Normal e Yolculuk" ile kobilerimizin dijital dönüşümünü tetiklemek ve bu alandaki bilgi ve erişim eksikliğini gidermek amacıyla birliğimiz uhdesinde bilişim çatısı altında bir araya geliyoruz. tobb.org.tr/sanalfuarüzerinden kayıt olan ziyaretçiler fuara katılan bilişim, telekomünikasyon, yazılım ve e-ticaret şirketleri ile buluşacaklardır.
15.01.2021
ETB VE HALK BANKASI GÜVENLİ TİCARET PROTOKOL İMZALANDI
“Güvenli Tedarik Zinciri Finansmanı"kapsamında, Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) ve Halk Bankası arasında protokol imzalandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halk Bankası arasında, ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı sağlamak için başlatılan projeye, ETB de dahil olarak Ziraat Bankası’ndan sonra Halk Bankası’yla da protokol imzalandı. Güvenli Ticaret Sistemi ile TOBB logolu “Paraf Kart” sahibi olacak olan işletmeler, özel vade ve finansman avantajlarına sahip olacaklar. Programdan TOBB ve TOBB bünyesinde bulunan 1.5 milyon işletme faydalanabilecek. Esnaf ve tüccarın beklentileri doğrultusunda hazırlanan sistemin, piyasaların açılmasında önemli bir rol oynayarak, ticarette güven unsurunu en üst düzeye çıkarması bekleniyor.
6.01.2021
BAŞKANIMIZ ES TV DE YAYINLANAN AÇIKÇA PROGRAMINA KATILDI
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer ZEYDAN, ES TV de yayınlanan AÇIKÇA programına konuk oldu. Başkanımız Ömer ZEYDAN programda tarım, kuraklık, üretim, ekonomi piyasaları ve Eskişehir hakkında düşüncelerini dile getirdi.
23.12.2020
ESKİŞEHİR VALİSİ EROL AYYILDIZ DAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Ticaret Borsası’na nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Ayyıldız’ı ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Meclis Başkanı Hasan Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte karşıladılar. Vali Ayyıldız, Eskişehir Ticaret Borsası Laboratuvarını, Tarım Aletleri Müzesini ve Elektronik Satış Salonunu gezerek bilgi aldıktan sonra satış seansına iştirak etti. Eskişehir Ticaret Borsasının tarihçesi, işlevleri ve faaliyetleri ile planlanan projeler hakkında bilgiler veren Başkan Zeydan, “Eskişehir’in tarım ve hayvancılığına yön veren Eskişehir Ticaret Borsası ile övünmeniz için her türlü özverili çalışmayı yapacağımıza şüpheniz olmasın” diyerek sözlerini tamamladı. Vali Ayyıldız; Valiliğin koordinasyonunda, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek, Başkan Zeydan ve ekibine şehir için yaptıkları ve planladıkları faydalı projeleri nedeniyle tebrik ve teşekkür etti.
17.12.2020
TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ İMZALANDI.
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ile Ziraat Bankası Eskişehir Bölge Müdürü Canay Demirbel, Güvenli Ticaret Sistemi bankkart başak tedarik zinciri finansmanı protokolüne imza attı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası arasında, ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı sağlamak için başlatılan proje dâhilinde Eskişehir’de de protokol imza töreni ve ürün bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. ‘Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı’ ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ziraat Bankası’nın bu zorlu dönemde bir kez daha güç birliği yaptığını kaydeden ETB Başkanı Ömer Zeydan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, "Ziraat Bankası ile Eskişehir Ticaret Borsası arasında imzalanan protokolle üyelerimizin kredi imkânlarının artırılması, garantili ticaret kapsamında alıcının ve satıcının güvende çalışmaları konularında bir adım atılmış oldu. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Hüseyin Aydın arasında imzalanmış bir protokol illerde de bölge müdürlükleri ve Borsalar arasında imzalanıyor. Tüm üyelerimizin bu sisteme dâhil olmalarını arzu ediyoruz. Böyle bir imkânı iş dünyasına sunan Ziraat Bankasına teşekkür ediyoruz" dedi. Finansmana erişimde kolaylık Sözlerine devam eden Başkan Zeydan: “Üretimden ticarete ve günlük hayatımıza kadar, tüm alışkanlıklarımızı baştan aşağı değiştiren zorlu pandemi koşullarının en ağır etkileri, özellikle iş dünyasında kendisini hissettiriyor. Böylesine sıkıntılı bir süreçte imzalanan protokolle birlikte, ticaretin önündeki en büyük engel olan finansmana erişimde üyelerimize kolaylık sağlıyoruz. Bu sayede, üreticilerimiz ya da satıcılarımız tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabilecek. Ayrıca sattıkları malın bedelini, alacak riski taşımadan Ziraat Bankası garantisiyle peşin veya taksitli alabilecek. Alıcılar da 540 güne kadar vade imkânıyla finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayabilecek” diye konuştu. Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Canay Demirbel de, esnafların ve sanayicilerin beklentileri doğrultusunda böyle bir sistem yapıldığını vurgulayarak, toplantıya katılan ETB üyelerine Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı konusunda bilgi verdi ve soruları yanıtladı. Toplantının son bölümünde ETB Başkanı Ömer Zeydan, Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Canay Demirbel ve Ziraat Bankası şube müdürlerinin katılımıyla Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü imzalandı. Üyelere finansmandan yararlanma çağrısı İmza töreninde konuşan Başkan Zeydan: “Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde üyelerimiz bu sistemden faydalanabilecek. Böylece, artan korona virüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde, nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar. Eskişehir Ticaret Borsası olarak biz de Ziraat Bankası ile güçlerimizi birleştirdik ve kurumsal kartla tedarikçi finansmanı ödemelerini kolaylaştırdık. Bu vesileyle, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını temenni ederken, üyelerimizi bu avantajlı finansman imkânından yararlanmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
17.12.2020
SANAYİ ODASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, Başkan Yardımcıları Sinan Özeçoğlu, Fatih Düş, Yönetim Kurulu Üyeleri Gürhan Albayrak ve Ömer Benli, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kuruluna nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret kapsamında, kent genelindeki sanayi ve tarım çalışmaları ile geleceğe dönük yapılabileceklere yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Ülke Tarımı Çok Üst Düzeyde. Eskişehir de yürütülen tarım ve hayvancılık faaliyetleri hakkında bilgi veren Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Türkiye’nin tarım gücünün üst düzeyde olduğunu belirterek insanları tarımın içinde tutmak için makro planlar yapılması gerektiğini ifade etti. Mezbaha ihtiyacı her geçen gün kendini daha çok gösteriyor. Eskişehir’in kamu eliyle işletilen bir mezbahaya çok ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Zeydan, Et Kombinası (Mezbaha) hususunda kapsamlı bir fizibilite raporu hazırladıklarını ve ilgili mercilere sunduklarını ifade etti. Alpu İhtisas OSB için çalışıyoruz. Kentin sanayisine güç katacak ve iş ve istihdam oluşturacak, Alpu Raylı Sistemler İhtisas Endüstri Bölgesi ile ilgili bilgiler veren Başkan Kesikbaş, Eskişehir’in raylı sistemler projesinde yer alması gerektiğini belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Kesikbaş ve ekibine teşekkür ederek, şehrin ihtiyaçlarının daha hızlı çözüme ulaştırılması konusunda işbirliği oluşturulması gerektiğinin altını çizerek Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
16.12.2020
AB KIRSAL KALKINMA POLİTİKASI ONLINE ÇALIŞTAY
EUROCHAMBRES ve TOBB işbirliğinde Türkiye-AB Türkiye-AB İş Diyaloğu Projesi "konulu çalıştay, T.C. Eskişehir Ticaret Borsası koordinasyonunda 30 Ekim 2020 Cuma günü 14:30 - 16:00 saatleri arasında düzenlenecektir. Konuşmacılar; Ömer ZEYDAN, ETB Yönetim Kurulu Başkanı / TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oya ERSÖZ, TEBD ProjeYöneticisi Iwona LISZTWAN, IPA Kırsal Kalkınma Türkiye Program Yöneticisi, Avrupa Komisyonu, Tarım Genel Müdürlüğü Etkinlik boyunca Türkçe ve İngilizce eşzamanlı çeviri sağlanacaktır. Toplantı Kayıt Linki: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUkd--hrzIpGNc0UL6Nk7CyucgOVt5d2PDv
22.10.2020
TSE DENETİM ZİYARETİ
TSE tarafından gerçekleştirilen Gözetim Tetkikinde, Borsamızda uygulanmakta olan Kalite Yönetim Sisteminin yapısı ve yapmış olduğumuz uygulamalar incelendi. Yapılan Tetkik ve incelemeler neticesinde, ETB nin, TSE ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin devamlılığı başarıyla sağlandı.
16.10.2020
BELARUS CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Belarus Cumhuriyeti Türkiye Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Viktor V. Rybak ile Belarus Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müşaviri ve Ticaret Temsilcisi Ruslan Kizileviıch’i ağırladı. Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer ZEYDAN Şehrimiz ve Borsamız işleyişi hakkında bilgiler verdi.
8.10.2020
MALKARA TİCARET BORSASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atilla Ayaz ve Meclis üyeleri Borsamıza ziyaret gerçekleştirdiler.
19.08.2020
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLAMASI
Milletimizin 15 temmuz demokrasi ve milli birlik gününü kutluyor, demokrasi ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için can feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla yad ediyoruz.
15.07.2020
ETB YÖNETİMİNDEN VALİ EROL AYYILDIZ’A ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanı ilimize atanan Sayın Vali Erol AYYILDIZ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette, ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer ZEYDAN, Vali Erol AYYILDIZ’a “şehrimize hoş geldiniz” diyerek yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.
24.06.2020
BORSAMIZA GELEN 2020 YILININ İLK MAHSÜLÜ KADIN ÜRETİCİMİZDEN
Eskişehir Ticaret Borsamızda Koranavirüs tedbirleri kapsamında yapılan İlk Mahsul Arpa törenine; Eskişehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sayın Hasan ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Borsa Üyelerimiz, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Sayın Naci ERDEMLİ, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Sayın Süleyman BULUŞAN, Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesini Temsilen Sayın Çetin TORAMAN ve Misafirlerimiz katıldılar. Elektronik Satış Salonumuzda gerçekleşen Seramomide, Beyazaltın Mahallesi Kadın Üreticilerinden Nursen ÖZSAK’a ait 2 ton Arpanın 500 kilogramı, Oğuzlar Tarım Ürünleri San.Tic.A.Ş. tarafından 12.100 ₺/kg temsili fiyat üzerinden satın alındı. İlk Mahsul Arpa yı getiren üretici Nursen Özsak, çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
19.06.2020
GÖREV SÜRESİ SONA EREN VALİ ÖZDEMİR ÇAKACAK, BORSAMIZA VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
Eskişehir’deki görev süresi sona eren Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Ticaret Borsası’na veda ziyaretinde bulundu. Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ömer Zeydan, Vali Özdemir Çakacak’a Eskişehir’e verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
17.06.2020
TOBB NEFES KREDİSİ BASIN AÇIKLAMASI
Borsamızda TOBB NEFES KREDİSİ kapsamında Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ömer ZEYDAN Denizbank şube müdürleri ile birlikte konu hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi.
29.04.2020
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDAN FOTOĞRAF SERGİSİ
Eskişehir Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirilen “Kadın ve Toprak” temalı fotoğraf yarışmasına katılan fotoğrafların yer aldığı sergi açılışı, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezinde yapıldı. " 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü " vesilesiyle Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı ve Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, sergiyi ziyaret eden kadın ziyaretçilere karanfil takdim etti.
11.03.2020
ODA/BORSA VE STK LARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
Odalar, Borsa, STK lar ve sendikalar ortak düzenledikleri basın toplantısı ile Suriye’ye tepki göstererek, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve devletimize destek mesajı verdi. Suriye İdlib te 36 askerimizin şehit düştüğü hain saldırı sebebiyle ETO Başkanı Metin GÜLER, Borsamız Başkanı Ömer ZEYDAN, ESO Meclis Başkanı Süha ÖZBAY ve STK larımızın katılımıyla ortak basın toplantısı düzenlendi. Toplantı 2 Mart Pazartesi günü Eskişehir Ticaret Odası nda gerçekleşti. Toplantıya katılan Oda, Borsa, STK ve sendikalar adına konuşan ETO Başkanı Metin Güler, “Şu an 81 il’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz: Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. 27 Şubat Perşembe günü askerlerimize yapılan hain saldırının emrini verenler de bunun bedelini ödeyecektir. Başlatılan “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız mesajı verildi.
2.03.2020
ESKİŞEHİR İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Yeni göreve gelenEskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elif GÜRKAYNAK ve beraberindeki kurul üyeleri Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundu. Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer ZEYDAN, kurul üyelerine yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundu.
19.02.2020
YETKİLİ SINIFLANDIRICI FAALİYET BELGESİ
Borsamızın, Ülkemiz ve bölge tarımına yatırımları doğrultusunda "Yetkili Sınıflandırıcı Faaliyet Belgesi" ile Borsamız Laboratuvarı ve Lisanslı Depolarda beş yıldızlı hizmet vermeye devam edeceğiz...
11.02.2020
ELAZIĞ DEPREMİ YARDIM KAMPANYASI
Borsamızın başlattığı " Kardeşlerimizin Yanındayız " sloganlı yardım kampanyası kapsamında üyelerimiz ve hayırseverlerin desteği ile hazırladığımız yardım kamyonu dualarla yola çıktı.
27.01.2020
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ NDEN BORSAMIZA ZİYARET
Anadolu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Şafak Ertan ÇOMAKLI ve beraberindeki heyet, borsamızı ziyaret etti.
8.01.2020
e-UYGULAMALAR İLE 509 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞ HAKKINDA EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Uygulamalar ile 509 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği hakkında eğitim, uygulama ve bilgilendirme toplantısı Borsamız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU konferans salonunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Konu hakkında bilgi ekte bilginize sunulmuştur.
12.12.2019
2019 İNŞAAT FUARI ETO TÜYAP FUAR MERKEZİNDE AÇILDI
Eskişehir Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenen Eskişehir İnşaat Fuarı gerçekleşen törenle açıldı. 14 Kasım Perşembe günü gerçekleşen törene, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer ve çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi katıldı.
14.11.2019
TOBB CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
TOBB 29 EKİM KUTLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ
28.10.2019
BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK VE BASIN AÇIKLAMASI
“Barış Pınarı” harekatına destek vermek amacıylaOdalar, Borsalar ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte basınımız aracılığıylakamuoyuna seslenildi. 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde başlatılan “Barış Pınarı” harekatına vedevletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz.
16.10.2019
4. GELENEKSEL KÜÇÜKBAŞ ÇOBAN FESTİVALİ
Tepebaşı Belediyesinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği "Küçükbaş Çoban Festivaline" Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ömer ZEYDAN ın katılımıyla gerçekleşti
7.10.2019
TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİMİ
Borsamızın eğitim alanında gerçekleştirdiği ve hayata geçirdiği projeler adına Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ömer ZEYDAN a teşekkür belgesi takdim ettiler. Günün anısına Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer ZEYDAN Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK a hediyelerini takdim etti.
7.10.2019
4. GELENEKSEL ÇOBAN FESTİVALİ
Sayın Üyemiz; 5-6 Ekim 2019 tarihlerinde Tepebaşı Belediyesi Uluönder Kapalı Pazar Yerinde Borsamızın da standıyla yerini alacağı Geleneksel 4. Küçükbaş Çoban Festivali düzenlenecektir. Saygılarımızla.
3.10.2019
TİCARİ ALACAK SİGORTASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sayın Üyemiz; Eskişehir Ticaret Borsasında 08 Ekim 2019 Salı Günü saat:16:00 da KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Katılımınız önemle rica olunur.
2.10.2019
YÖNETSEL ORTAMDA İNSAN İLİŞKİLERİ VE ALGI YÖNETİMİ SEMİNERİ
TOBB Eğitmenlerinden, Kurumsal İletişim ve Eğitim danışmanı, Dr. Cengiz TAVUKÇUOĞLU´nun sunumu ile Yönetsel Ortamda İnsan İlişkileri ve Algı Yönetimi Semineri 23.09.2019 Pazartesi günü saat 17.00´de Borsamız Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
24.09.2019
4. YEREL TOHUM-FİDE ŞENLİĞİ
Eskişehir Ticaret Borsası ile Tepebaşı Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Yerel Tohum & Fide şenliği etkinliği Eskişehir’in Kozkayı Mahallesinde yapıldı. ETB Başkanı Ömer ZEYDAN, Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK ve ETB Zirai Danışmanı Prof. Dr. Engin Kınacı’nın iştirak ettiği etkinlikte Ticaret Borsası da harman döneminde laboratuvarına gelen tahıl tohumlarını tanıttı. ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer ZEYDAN, işbirlikleri ve tarıma verdikleri önem nedeniyle Tepebaşı Belediyesine teşekkür ederek yerel tohumların kaybolmamasının önemine dikkat çekti. İlginin yoğun olduğu ETB standında, ziyaretçilere Zirai Danışmanı Prof. Dr. Engin Kınacı ve Prof.Dr Gülcan Kınacı tarafından hazırlanan ve ETB tarafından basılan “Orta Anadolu’da Kışlık Tahıl Tarımı” kitabı hediye edildi.
23.09.2019
YÖNETSEL ORTAMDA İNSAN İLİŞKİLERİ VE ALGI YÖNETİMİ SEMİNERİ
Değerli Üyemiz, TOBB Eğitmenlerinden, Kurumsal İletişim ve Eğitim danışmanı, Dr. Cengiz TAVUKÇUOĞLU´nun sunumu ile Yönetsel Ortamda İnsan İlişkileri ve Algı Yönetimi Semineri 23.09.2019 Pazartesi günü saat 17.00´de Borsamız Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Teşrifleriniz önemle rica olunur.
19.09.2019
TED ESKİŞEHİR KOLEJİNİN ENDEMİK BİTKİ PROJESİ ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI STANTINDA YERİNİ ALDI.
TED Eskişehir Koleji tarafından yürütülen proje kapsamında, nesli tükenmetehlikesi altına giren “İstanbul Nazendesi” bitkisini koruma altına almak vetanıtımını sağlamak amacıyla TED Eskişehir koleji öğrencileri, Eskişehir Ticaret Borsasının Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarındaki standında ETB YönetimKurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ve ETB Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK’ündestekleri ile endemik bitki projesinin tanıtımını gerçekleştirdiler.
9.09.2019
TÜYAP FUARCILIK TARAFINDAN PLAKET TAKDİMİ
TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Server SEÇER tarafından ETB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ömer ZEYDAN a Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri fuarına olan katkılarından dolayı plaket takdim edildi.
9.09.2019
ESKİŞEHİR TARIM FUARI AÇILIŞI
ETO TÜYAP Fuar Merkezi nin ev sahipliğinde düzenlenen Eskişehir Tarım Fuarı protokol, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ve oda başkanlarının katıldığı törenle açıldı. Borsamız da 1. salonda açtığı stantta Yulaf Ezmesi ve Ruşeym ürünleri sergiledi. ETB Başkanı Ömer ZEYDAN, fuara katılan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’a, protokole ve ziyaretçilere Siyez Bulgurundan yapılan pilavdan ikram etti.
5.09.2019
BURDUR TİCARET BORSASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Burdur Ticaret Borsası, Akreditasyon Kıyaslama Ziyareti kapsamında Borsamıza ziyarette bulunarak yapılan çalışmaları incelediler.
28.08.2019
ÜYELERİMİZE ÖZEL İNDİRİMLİ AKARYAKIT KAMPANYASI
ETB ÜYELERİNE ÖZEL İNDİRİMLİ AKARYAKIT KAMPANYASI DÜZENLENMİŞTİR. Ayrıntılı bilgi ekte bilgilerinize sunulmuştur.
16.07.2019
ETB "KADIN ÜRETİCİ ÜRÜN SATIŞ NOKTASI" ETKİNLİNĞİNDE
Tepebaşı Belediyesi nin düzenlemiş olduğu "Kadın Üretici Ürün Satış Noktası" etkinliğinde standımızla kadın üreticilerimizin yanında olacağız.
13.07.2019
MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ İLE İLİMİZDE DESTEKLENEN OKUL
ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ/ESKİŞEHİR
12.07.2019
MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ İL PROTOKOL TOPLANTISI
Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB arasında imzalanan mesleki eğitim işbirliği il protokol toplantısı ETB Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ömer ZEYDAN Başkanlığında Borsamızda gerçekleşti. İlimizde desteklenen okul "ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ" dir. Ayrıntılı bilgi ve iletişim bilgileri ekte bilgilerinize sunulmuştur.
3.07.2019
1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI, SERGİ AÇILIŞI VE ÖDÜL TÖRENİ
1. Ulusal "Kadın ve Toprak" temalı fotoğraf yarışması sergi açılışı ve ödül töreni ETB Sanat Galerisinde gerçekleşti.
17.06.2019
2019 İLK MAHSÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Sayın Ömer Zeydan, "Tüm çiftçilerimize 2019 harman döneminin bereketli olması" dileklerini iletti.
17.06.2019
1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANMIŞTIR.
1. ULUSAL " KADIN VE TOPRAK " TEMALI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANMIŞTIR. Yarışmada Dereceye Girenler Birinci : Seyit KONYALI Mansiyon : Esin ŞENSOY İkinci : Fatma DEMİR Mansiyon : Ali MERMERTAŞ Üçüncü : Tayfun TANER Mansiyon : Levent ATEŞ Ödül Töreni ve Fotoğraf Sergisi Açılışı 14 Haziran 2019 Saat 14.30 da ETB Sanat Galerisinde Yapılacaktır. Sergilemesi yapılan fotoğrafların listesi bilgilerinize sunulmuştur. Sergilenecek fotoğrafların eser sahipleri listesi ekte bilgilerinize sunulmuştur.
12.06.2019
TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI
Sayın Üyemiz, Borsamız Önderliğinde E-ticaret,Dijital Dönüşüm ve E-ihracat temalı Türkiye Teknoloji Buluşmaları 18 Haziran 2019 Salı günü Vehbi Koç Fuar ve Kongre Merkezi nde yapılacaktır. Ücretsiz Kayıt için:www.teknolojibulusmalari.comadresinden erişim sağlayabilirsiniz.
11.06.2019
TARSİM ÜRETİCİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Borsamızın organize ettiği TARSİM üretici bilgilendirme toplantısı Ziraat Yüksek Müh. Hanefi CAN ın sunumlarıyla gerçekleşti.
28.05.2019
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YILMAZ BÜYÜKERŞEN E ZİYARET
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN Borsamızca Makamında Ziyaret Edildi.
10.05.2019
ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN KAZIM KURT A ZİYARET
Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım KURT Borsamızca Makamında Ziyaret Edildi.
10.05.2019
TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI SAYIN AHMET ATAÇ A ZİYARET
Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet Ataç a Borsamızca Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulunuldu.
10.05.2019
SİVRİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HAMİT YÜZÜGÜLLÜ YE ZİYARET
Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamit Yüzügüllü Borsamızca Makamında Ziyaret Edildi.
10.05.2019
2019 ATTSO GENEL KURUL TOPLANTISI
25 Nisan 2019 tarihinde Arnavutluk – Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (ATTSO), Genel Kurul Toplantısını düzenledi. Söz konusu toplantıya Arnavutluk Girişimcilerin Korunmasından Sorumlu Devlet Bakanı Sn. Eduard Shalsi, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi H.E. M. Ahmet Yörük, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ömer Zeydan, Kosova – Türkiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Abdurrahman Balkız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve ATTSO üyeleri katıldı.
10.05.2019
1. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
YARIŞMANIN KONUSU T.C. Eskişehir Ticaret Borsası tarafından Kadın ve Toprak temalı fotoğraf yarışması ve ödül töreni düzenlenecektir. T.C. Eskişehir Ticaret Borsası çatısı altında yapılacak fotoğraf yarışması bir ilk olacak olup arşiv niteliği taşıyacak önemli bir çalışma olacaktır. YARIŞMANIN AMACI Fotoğraf kültürünü yaygınlaştırmak ve Eskişehir’de kırsal alanda kadının güçlendirilmesi ve kadın girişimciliğinin desteklenmesi ile tarımsal üretimin ana kaynağı olan Toprağın önemini topluma anlatmak amacıyla yapılan yarışmanın, tarımdaki kadına ve Eskişehir görsel algısına hizmet etmesi amaçlanmıştır. Yarışma her yaştan fotoğraf meraklısına açıktır. Tüm fotoğraf severlere hitap etmesi hedeflenen yarışmanın fotoğraf sanatının yaygınlaştırılması açısından da özel bir yeri bulunmaktadır. YARIŞMA İLE İLGİLİ AYRINTILAR VE ŞARTLARI EKTE BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR.
10.05.2019
TOBB 75. GENEL KURUL
TOBB 75. Genel Kurul kapsamında oda/ borsalar tarafından TOBB İkiz Kuleler bahçesinde kurulan standlarda, oda ve borsalar yöresel ürünlerini tanıttı. Eskişehir Ticaret Borsası’nın standı yoğun ilgi gördü. Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte diğer stantları gezerek yöresel ürünleri tattılar.
2.05.2019
Berat Kandili vesilesiyle Mevlid-i Şerif okundu ve yemek ikram edildi.
Mübarek Berat Kandilinde, kuruluşundan bugüne kadar, ETB de görev almış ve ahirete intikal etmiş tüm mensupları adına Mevlid-i Şerif okundu ve yemek ikram edildi.
20.04.2019
2019 Gıda Fuarı ETO TUYAP Fuar merkezinde açıldı
Açılışta konuşan ETB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan gıda ve içecek sektörünün öneminin her geçen gün arttığının altını çizerek, artan dünya nüfusuyla gıda sektörünün daha çok üretip, daha fazla kazanç sağlayacağını dile getirdi.
20.04.2019
2019 TÜYAP GIDA FUARI
Eskişehir Ticaret Borsası nın da katılacağı, TÜYAP Gıda Fuarı yiyecek içecek üreticilerinin, endüstriyel mutfak ekipmanları ve otel ekipmanları sektörünün stand açacağı ve iş bağlantıları kuracağı bir fuar olacak ve 18 - 21 Nisan 2019 tarihlerinde açık olacaktır.
16.04.2019
Resim ve Seramik Sergisi
Kaniye AYDOĞAN ve Hatice Sarıgül AYDOĞAN ın "Renklerle Barışığım" isimli resim ve seramik sergisinin açılışını Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Sayın Ömer ZEYDAN ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Sayın Metin GÜLER ETB Sanat Galerisinde gerçekleştirdi.
12.04.2019
17 Haziran 2019 Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü
17 Haziran 2019 Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü (WDCD)Küresel Merasiminin ülkemiz ev sahipliğinde farklı ülkelerden devlet başkanları, bakanlar, üst düzeybürokratlar ile yerli ve yabancı konukların katılımı ile gerçekleştirilecektir.
10.04.2019
İNEGÖL MOBİLYA FUARI AÇILDI
MODEF 2019 41. Uluslararası İnegöl Mobilya Fuarı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla açıldı.​
3.04.2019
GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KURULUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir İl Genç Girişimciler İcra Kurulu Borsamıza ziyarette bulunarak yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.
26.03.2019
AKREDİTASYON GELİŞTİRME ZİYARETİ
Türk Loydu Denetmeni Pınar Çekirdek, Borsamıza Akreditasyon Geliştirme Ziyaretinde bulundu.
22.03.2019
HÜRRİYET GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ VAHAP MUNYAR DAN BORSAMIZA ZİYARET
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar Borsamıza ziyarette bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
21.03.2019
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINA YILIN KURULUŞU ÖDÜLÜ VERİLDİ
Eskişehir Ticaret Borsası, son yıllarda Tarım Sektörünün gelişimine yönelik yapmış olduğu katkılar ile başarılı ve vizyoner çalışmalarından dolayı TABADER Seçici Kurulu tarafından “Yılın Kuruluşu” Onur Ödülünü aldı. Yılın Kuruluşu Onur Ödülü, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN adına Genel Sekreter Gültekin GÜLER tarafından alındı.
21.03.2019
BÖLGESEL İSTİŞARE TOPLANTISI
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bölgesel İstişare Toplantısı’nda Eskişehir’deki iş adamı ve sanayicinin talep ve beklentilerini dinledi. Ticaret Bakanlığı, ETB, ESO, ETO’nın işbirliği ile Bölgesel İstişare Toplantısı düzenledi. 16 Mart Cumartesi günü düzenlenen toplantıya Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay, Harun Karacan, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Borsamız Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve çok sayıda iş adamı katıldı.
20.03.2019
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019
Eskişehir Valisi Sayın Özdemir ÇAKACAK önderliğinde, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer ZEYDAN, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin KESİKBAŞ ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin GÜLER ile birlikte "İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019" teşvik ve destekleri hakkında basın ve bilgilendirme toplantısı Borsamızda gerçekleştirildi.
19.03.2019
MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI8-10 MART TARİHLERİNDE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNDE, BORSAMIZ MECLİSİ VE YÖNETİM KURULUMUZUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
19.03.2019
BAŞKAN ZEYDAN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
BAŞKANIMIZ SAYIN ÖMER ZEYDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI.
8.03.2019
GENÇ GİRİŞİMCİ ve KADIN GİRİŞİMCİ İL İCRA KURULLARI SEÇİMLERİ
BORSAMIZDA YAPILAN GENÇ GİRİŞİMCİ ve KADIN GİRİŞİMCİ SEÇİMLERİNİN ARDINDAN, KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İL İCRA KURULLARI GÖREVE BAŞLADI.
6.03.2019
TOBB BAŞKANI SAYIN RİFAT HİSARCIKLIOĞLU NDAN ESKİŞEHİR E ZİYARET
TOBB Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU Türkiye Savunma Sanayi Meclisi Toplantısına katılmak üzere Eskişehir e geldi.
28.01.2019
İYİ PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ARSLAN KABUKÇUOĞLU NDAN BORSAMIZA ZİYARET
İYİ PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ARSLAN KABUKÇUOĞLU NDAN BORSAMIZA ZİYARET
4.02.2019
ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VOLKAN DOĞAN DAN ZİYARET
ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VOLKAN DOĞAN DAN BORSAMIZA ZİYARET
4.02.2019
REEL SEKTÖR, BANKACILARLA ANKARA’DA BULUŞTU
Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı, Ankara JW Marriott Otel de gerçekleştirildi
4.02.2019
HUBUBAT SEKTÖREL DEĞERLENDİRME PANELİ
HUBUBAT SEKTÖREL DEĞERLENDİRME PANELİ 26.01.2019 TARİHİNDE YOĞUN BİR KATILIMLA BORSAMIZDA GERÇEKLEŞTİ.
29.01.2019
BORSAMIZ, BATMAN GÜLTEPE İLKOKULU - TUTUM HAFTASI ETKİNLİKLERİNDE
Batman Gültepe İlkokulunda gerçekleştirilen tutum haftası etkinlikleri kapsamında Borsamız şehrimizi temsilen gönderdiği met helvaları ile stantta yerini aldı.
29.01.2019
REEL SEKTÖR-FİNANS SEKTÖRÜ TOPLANTISI
TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ VE TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ İLE ORTAKLAŞA DÜZENLENEN REEL SEKTÖR-FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISI 25.12.2018 TARİHİNDE BURSA DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
25.01.2019
SAĞLIKLI YAŞAM EĞİTİMLERİ
Sağlıklı yaşam eğitimleri Prof.Dr.Gülcan KINACI tarafından gerçekleştirildi.
26.12.2019
PERSONEL MORAL GECESİ
2018 yılı personel Moral gecesi Borsamızca gerçekleştirildi.
8.12.2018
BUĞDAY KALİTE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Borsamızca her yıl gerçekleştirilen Buğday Kalite değerlendirme toplantısı bu senede önder çiftçilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
4.12.2018
HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI DR. NUREDDİN NEBATİ STK TOPLANMASI
Eskişehir’de bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Vali Özdemir Çakacak ile birlikte Eskişehir Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya Borsamızca iştirak edildi.
3.12.2018
ULUSAL KÜÇÜKBAŞ KONSEYİ TOPLANTISI
Eskişehir Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya küçükbaş sektörünün paydaşları; nitelikli küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin bir araya getirilmesi, ülkede küçükbaş üretim düzeyinin üst seviyelere çıkarılması, küçükbaş etin tüketilmesini özendirmek ve üreticinin sesinin duyulması amacıyla kurulması kararı alınan, Ulusal Küçükbaş Konseyi hakkında fikir alışverişinde bulundu.
2.12.2018
GELECEK ATOLYESİ AÇILIŞI
Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen Gelecek Atolyesi açılışına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Bşaknı Ömer ZEYDAN katıldı.
1.12.2018
TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
Brorsamız personeline Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.
21.11.2018
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ JALE NUR SÜLLÜ DEN BORSAMIZA ZİYARET
CHP Eskişehir Milletvekili Sayın Jale Nur Süllü Borsamıza ziyarette bulundu.
9.11.2018
ESO 50. YIL KUTLAMASI
Eskişehir Sanayi Odasının 50. Yılı kutlama etkinliklerine Borsamızca iştirak edildi.
9.11.2018
İYİ TARIM UYGULAMALARININ YAYGINLAŞTIRILMASI VE KONTROLÜ PROJESİ
Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Aksaklı Mahallesinde “İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Kuru Soğan yetiştiricilerine sertifika töreni düzenlendi. Sertifika törenine Eskişehir Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU ve Genel Sekreter Gültekin GÜLER katılım sağladılar.
8.11.2018
PASİFİK İTTİFAKINDA İŞ İMKANLARI TOPLANTISI
TOBB ile Pasifik İttifakı (Pacific Alliance) Ülkelerinin Ankara Büyükelçilikleri işbirliğinde, Pasifik İttifakı’nda İş Fırsatları: Türkiye, Peru, Şili, Kolombiya, Meksika Toplantısı, TOBB’da gerçekleştirildi.​Toplantıya Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan katıldı.
6.11.2018
TÜYAP BÖLGE MÜDÜRÜNDEN ZİYARET
TÜYAP Bölge Müdürü Server Seçer Borsamızı ziyaret ederek 2019 yılı fuar takvimi ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
5.11.2018
ÖZEL SEKTÖR DIŞ PAYDAŞ TOPLANTISI
ETB Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, Yargı Reformu Startejisi ve Stratejik Plan – Özel Sektör Dış Paydaş Toplantısına katıldı.​
1.11.2018
TİCARET BORSALARI KONSEY TOPLANTISI
TOBB da düzenlenen Ticaret Borsaları Konsey Toplantısına Borsamızı ve TOBB u temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
30.10.2018
CUMHURİYET RESEPSİYONU
Tasigo Otelde düzenlenen 29 Ekim Resepsiyonuna Borsamızca iştirak edildi.
29.10.2018
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
Atatürk Bulvarında yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
29.10.2018
ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARET
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasına ziyarette bulunarak yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.
25.10.2018
ANTALYA ODA-BORSA İSTİŞARE TOPLANTISI
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’ın da katıldığı istişare toplantısında oda ve borsa başkanları ile biraraya geldi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantıya birçok il ve ilçeden oda borsa başkanları, meclis üyeleri, genel sekreterler ve yetkililer katıldı. ​
24.10.2018
YÖREX-9.YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI
Antalya’da gerçekleştirilen Yörex-Yöresel Ürünler Fuarına Borsamız meclis üyeleri katılım sağladılar.
24.10.2018
SANAYİ ODALARI KONSEY TOPLANTISI
TOBB’da gerçekleştirilen Sanayi Odaları Konsey Toplantısına Borsamızı ve TOBB’u temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı. 
17.10.2018
TOBB-TTB TOPLANTISI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulları ortak toplantısına Borsamızı ve TOBB’u temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
16.10.2018
ILGIN TİCARET BOSASI KIYASLAMA TOPLANTISI
Ilgın Ticaret Borsası ile Akreditasyon Kıyaslama toplantısı gerçekleştirildi.
12.10.2018
ILGIN TİCARET BORSASINDAN ZİYARET
Ilgın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Koç, Meclis Başkanı Derman Eser ve beraberindeki heyet borsalar arası işbirliğini güçlendirmek adına Borsamıza ziyarette bulundular.
11.10.2018
TÜRK-ALMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI GENEL SEKRETERİ OKAN ÖZOĞLU ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ
Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan ÖZOĞLU Borsmıza ziyarette bulunarak Eskişehirli sanayici ve iş insanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.
2.10.2018
GİYİM YARDIMI
TOBB tarafından finanse edilen ve Borsamızın da katkılarıyla her yıl yardıma muhtaç öğrencilere yapılan giyim yardımı Borsamızca yapıldı.
1.10.2018
KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ
Sayın Üyemiz; Eskişehir Ticaret Borsası Üyelerinin kullanılması için KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvuruları başlamıştır. Üyelerimiz,Borsamızdantemin edecekleri, içeriğinde “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurusu içindir” yazılı olanFaaliyet Belgesiile anlaşmalı olan bankalara başvurabileceklerdir. Anlaşmalı Bankalar: Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası Kredi Üst Limiti:200.000.-TL Vade :İlk 6 ay ödemesiz sonrasında 12 eşit taksitli olmak üzere 18 ay vadeli Faiz oranı:Aylık brüt faiz oranı %1,85. Kredi masrafı:KGF’ye ödenecek kefalet başvuru bedeli ve komisyon tutarı toplam %0,03. Bilgilerinize rica olunur.
20.09.2018
BORSAMIZ GENEL SEKRETER YARDIMCISI TANER ZORLUKOL A VEDA
Borsamız Genel Sekreter Yardımcısı Taner Zorlukol un emekli olması sebebiyle yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine plaket verildi.
25.09.2018
ESNAF ODALARI BAŞKANI EKREM BİRSENDEN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Birsen Ahilik Haftasındaki katkılardan ötürü Borsa Başkanımız Ömer ZEYDAN ve Yönetim Kuruluna teşekkür ziyaretinde bulundu.
25.09.2018
AŞURE DAĞITIMI
Muharrem Ayı hasebiyle Borsamız esnaflarına ve üreticilerimize aşure dağıtıldı.
25.09.2018
CHP HEYETİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
CHP Parti Meclis Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ve Mehmet Ali Çelebi, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Parti Meclis Üyesi Gaye Usluer, İl Başkanı Rabia Akman, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç Eskişehir Ticaret Borsasını ziyaret ettiler.
19.09.2018
ODALAR MÜŞTEREK TOPLANTISI
ETO organizatörlüğünde Tasigo Otelde gerçekleştirilen Odalar Müşterek toplantısına Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı katıldı.
18.09.2018
İYİ PARTİDEN BORSAMIZA ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna SUKAS, Eskişehir Milletvekili Arslan KABUKÇUOĞLU ve İl Başkanı Ramiz TUNCA Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer ZEYDAN ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
27.09.2018
AHİLİK HAFTASI KUTLAMA TÖRENLERİ
Ahilik Haftası kapsamında Eskişehir Bilim Sanat ve Kültür Merkezinde yapılan Ahilik kutlamalarına Borsamızca iştirak edilerek Eskişehir’in ilk kadın ahilerine şed giydirilerek plaket verildi.
27.09.2018
TATSO GENEL KURULU
Berlin’de düzenlenen Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) genel kuruluna Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
13.09.2018
KOSGEB EKİBİ ETB MECLİS TOPLANTISINDA
800x600 Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 KOSGEB Müdürü Tarık Yılmaz, beraberindeki KOBİ uzmanları ile birlikte Eskişehir Ticaret Borsası aylık olağan meclis toplantısına katılarak KOSGEB destekleri ile ilgili bilgilendirme yaptılar.
28.08.2018
İÇ ANADOLU BÖLGE TOPLANTISI
İç Anadolu Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı.
9.08.2018
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI – KOSGEB İŞBİRLİĞİ
800x600 Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif;} KOSGEB Müdürü Tarık Yılmaz, beraberindeki KOBİ uzmanları ile birlikte Eskişehir Ticaret Borsasını ziyaret etti. KOSGEB desteklerini görüşmek ve üyelerin destekler hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla bir araya gelen KOSGEB VE ETB heyeti, bundan sonraki süreçte üyelerin desteklerden azami derecede faydalanmalarını sağlamak adına geniş çaplı çalışmalar yürütüleceğini vurguladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ETB Başkanı Ömer ZEYDAN, üyelerin KOSGEB destek kalemleri hakkında bilinçlendirilmesi amacıyla önümüzdeki günlerde ortaklaşa bir bilgilendirme semineri düzenleyeceklerini ve bundan sonraki süreçte de birlikte hareket edeceklerinin altını çizerek ilgisi ve çalışmalardan ötürü KOSGEB Müdürü Tarık Yılmaz ve ekibine teşekkürlerini sundu.
7.08.2018
MİLLETLERARASI TİCARET ODASI (ICC) TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ 64. GENEL KURUL TOPLANTISI
TOBB’da gerçekleştirilen ICC 64. Genel Kurul Toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
27.07.2018
ARNAVUTLUK-TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ODASI ERİNDA ZHUPANI DEN BORSAMIZA ZİYARET
Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sn. Erinda Zhupani ve TOBB Dış İlişkiler Uzman Yardımcısı Sn. Damla TUFAN Borsamıza ziyarette bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
18.07.2018
VERGİ DAİRESİ BAŞKANI ŞAHİN DEMİRCİ DEN ZİYARET
Vergi Dairesi Başkanı Sayın Şahin Demirci Borsamıza ziyarette bulunarak yapılandırma kanunu hakkında bilgiler paylaştı.
17.07.2018
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ ABDULKADİR ADAR DAN ÇİFTELER İRTİBAT BÜROSUNA ZİYARET
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Abdulkadir Adar Çifteler İrtibat Bürosuna ziyarette bulundu.
15.07.2018
TOBB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında toplandı. Yönetim Kurulu’nun İkiz Kulelerdeki ilk toplantısına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katıldı.​ Yönetim kurulu üyeleri ile tanışarak başarılar dileyen Tüfenkci’ye TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da iş dünyasına destekleri için teşekkürlerini iletti. Hisarcıklıoğlu ayrıca, Bakan Bülent Tüfenkci ile TOBB Yönetim Kurulu’nda geçtiğimiz dönemde görev yapan Halim Mete, Şahin Bilgiç, Memiş Kütükçü ve Yahya Toplu’ya hizmetlerinden ötürü birer teşekkür plaketi sundu. Toplantının ikinci gününde,TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, TOBB ETÜ Hastanesi ve TEPAV’ı gezerek yetkililerden bilgi aldı. TOBB Yönetim Kurulu’na yeni seçilen üyeler için ağaç dikildi.
1.07.2018
ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜNE ZİYARET
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan ile Meclis Başkanı Hasan Öztürk Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i ziyaret ettiler.
23.06.2018
GEÇİT KUŞAĞI TARLA GÜNÜ
Geçit Kuşağı Tarımsal Kalkınma Enstitüsü Müdürlüğü tarla günü etkinliğine Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan Öztürk katıldı.
21.06.2018
BORSAMIZ ESKİ YÖNETİM KURULU BŞK.YRD. SELAHATTİN SAĞDIÇ IN CENAZESİ
Borsamız Eski Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Yardımcısı Selahattin SAĞDIÇ’ın cenaze törenine Borsamızca iştirak edildi.
19.06.2018
TOBB FUARCILIK MECLİSİ BAŞKANI CİHAT ALAGÖZ ZİYARETİ
TOBB Fuarcılık Meclis Başkanı Cihat Alagöz Borsamızı ziyaret etti.
12.06.2018
ÇİFTELER İFTAR YEMEĞİMİZ
Borsamızın her yıl ilçelerde verilen ve gelenekselleşen iftar yemeği Çifteler ilçemizde gerçekleştirildi.
8.06.2018
SİVRİHİSAR İFTAR YEMEĞİMİZ
Borsamızın her yıl ilçelerde verilen ve gelenekselleşen iftar yemeği Sivrihisar ilçemizde gerçekleştirildi.
5.06.2018
İLK MAHSÜL TÖRENİ
2018 Yılı İlk mahsül Arpa Borsamıza geldi. Yapılan tören ve açık arttırma ile (KG mı 10,100 tl den) satıldı.
5.06.2018
İFTAR YEMEĞİMİZ
Borsamızın halka açık düzenlediği iftar yemeğine yoğun katılım oldu.
1.06.2018
ETO İFTAR YEMEĞİ
Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı nın verdiği iftar yemeğine katıldılar.
29.05.2018
10 FIRÇA 10 KADIN TANIŞMA
Kuratör Melike Küçüksu nun 10 Fırça 10 Kadın Tanışma Sergisi; 01.06.2018 -14.06.2018 tarihleri arasında borsamız sanat galerisinde sergilenecektir.
31.05.2018
CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Ana muhalefet partisi genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Borsamıza ziyaret ederek istişare toplantısında bulundu.
27.05.2018
KÜTAHYA TİCARET BORSASI İFTAR YEMEĞİ
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Meclis Başkanı Hasan Öztürk, Meclis Katip Üyesi Yılmaz Korçak, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Altındağ, Kardeş borsamız Kütahya Ticaret Borsası iftar yemeğine katıldılar.
26.05.2018
ESO BAŞKANI CELALETTİN KESİKBAŞ VE EKİBİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Yönetim Kurulu Borsamıza ziyarette bulundular.
25.05.2018
SU HAYATTIR KONULU BİLGİ YARIŞMASI
Eskişehir Ticaret Borsası tarafından Çifteler ilçesi Yakup Kadri Karaosmanoğlu Ortaokulunda “Su Hayattır” konulu bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya Belediye Başkanı Metin ÖZEN, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK ve Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Rıdvan ÖZEN katılım sağladılar.
23.05.2018
ESO İFTAR YEMEĞİ
Borsamız Yönetim Kurulu Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı nın verdiği iftar yemeğine katıldılar.
23.05.2018
EOSB İFTAR YEMEĞİ
Borsamız Yönetim Kurulu Eskişehir Organize Sanayi Başkanlığı nın verdiği iftar yemeğine katıldılar.
22.05.2018
ESKİŞEHİR TİCARET ODASINA ZİYARET
Borsamız Yönetim Kurulu Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığına ziyarette bulundu.
22.05.2018
ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET
Borsamız Yönetim Kurulu, Eskişehir Emniyet Müdürü Sayın Engin DİNÇ i ziyaret ettiler.
22.05.2018
ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI ZİYARETİ
Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı, Borsamız Yönetim Kurulunca ziyaret edildi.
22.05.2018
ESKİŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ZİYARETİ
Borsamız Yönetim Kurulu Eskişehir Organize Sanayi Bölge Başkanlığına ziyarette bulundu.
22.05.2018
ESKİŞEHİR VALİSİ SAYIN ÖZDEMİR ÇAKACAK A ZİYARET
Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, Borsamız Yönetim Kurulunca makamında ziyaret edildi.
22.05.2018
BAŞKANIMIZ ÖMER ZEYDAN IN BASIN AÇIKLAMASI
Değerli Basın Mensuplarımız, Öncelikle TOBB seçimlerinin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Eskişehir Ticaret Borsası Başkanlığı görevine geldiğimiz 2013 yılından itibaren bölgemizdeki tüm kurum kuruluşlar ile birlik ve beraberlik içinde çalışarak hizmet üretme gayreti ve yarışı içinde olduk. Bu anlayışımızın olumlu sonuçlarını şehrimize kazandırdığımız projelerle aldık. Günümüzde ise gerek ilimiz ve ilçelerimizdeki gerekse bölgemizdeki çalışmalarımızın bir göstergesi olarak yönetimine seçildiğim Türkiye nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği mizin yönetim kurulunda görev almaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Eskişehir’in önemli bir kazanımı olarak değerlendiriyorum. Bundan sonra da TOBB desteğini daha güçlü bir şekilde arkamıza alarak ilimiz ve bölgemiz için çok önemli hizmetleri gerçekleştireceğimize olan inancım tamdır. Camiamıza yakışır bir şekilde gerçekleşen seçimlerimizin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bir kez daha tüm delegelerinin oylarını alarak Başkanlığa seçilen camiamızın gurur kaynağı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU başkanımı en içten dileklerimle kutluyorum. 365 oda/borsa arasından şahsımla birlikte yönetim kuruluna seçilen tüm başkanlarımıza yeni görevlerinde üstün başarılar diliyorum.
17.05.2018
TOBB 74. GENEL KURUL
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74. Genel Kurulu dolayısıyla Ankara’da bulunan Ömer Zeydan Başkanlığındaki ETB heyeti, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, Oda, Borsa Başkanları ve Delegeler ile birlikte Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir de ziyaret ettiler. TOBB delegeleri ile birlikte, Atatürk’ün mozolesine çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundular. ​ Ardından TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleştirilen 74. Genel Kurulda, 1254 geçerli oyun 1160’ını alan Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, TOBB Yönetim Kurulu 1. Yedek üyesi olarak seçildi. Ayrıca TOBB Ticaret Borsaları Konseyi seçimlerinde geçerli oyların tümünü alarak seçilen Zeydan, Eskişehir’e iki başarıyı birlikte getirmiş oldu. Getirilmiş olduğu görevlerle ilgili konuşan Zeydan, “Desteklerini esirgemeyen M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanıma, tüm arkadaşlarıma, oda ve borsa başkanlarıma çok teşekkür ederim” diye konuştu. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}
14.05.2018
AKP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AYŞE FERT DÖKMECİ DEN ZİYARET
Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Av.Ayşe Fert Dökmeci Borsamıza ziyarette bulundu.
9.05.2018
AKP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ PROF.DR.EMİNE NUR GÜNAY VE PROF.DR NABİ AVCI DAN BORSAMIZA ZİYARET
AKP Eskişehir Milletvekilleri Sayın Prof.Dr. Nabi Avcı, Prof Dr. Emine Nur Günay ve beraberindeki heyet Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
4.05.2018
POLATLI TİCARET BORSASINDAN ZİYARET
Polatlı Ticaret Borsası Laboratuvar Müdürü Sami Karayel, Bilgi İşlem Memuru Ramazan Özütemiz ve Satış ve İdari İşler Şefi Celil Su Borsamızı ziyaret ettiler, yapılan çalışmalar hakkında istişarede bulundular.
4.05.2018
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ PROF.DR. GAYE USLUER ZİYARETİ
CHP Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer, Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
30.04.2018
EOSB YÖNETİM KURULUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir KÜPELİ ve ekibi Borsamıza Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.
30.04.2018
ATALAY & ŞEKER HUKUK BÜROSU AÇILIŞI
Atalay&Şeker Hukuk Bürosu açılışına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
28.04.2018
HAMAMYOLU PARK AÇILIŞI
Hamamyolu Park açılışına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
28.05.2018
METİN TOMSUK ZİYARETİ
Metin TOMSUK Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
27.05.2018
KIZILAY ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI YÜKSEL GİRGİN DEN ZİYARET
Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel GİRGİN ve ekibi Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
27.04.2018
TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI DT. AHMET ATAÇTAN BORSAMIZA ZİYARET
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet ATAÇ Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
27.04.2018
KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hüsniye TALİ ve ekibi Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
27.04.2018
MÜSİAD YÖNETİM KURULU ZİYARETİ
MÜSİAD Başkanı Sayın Ayhan ARSLAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
24.04.2018
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BŞK.YRD.ABDÜLKADİR ADAR DAN ZİYARET
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Abdülkadir ADAR Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
24.04.2018
ESKİŞEHİR VALİ YRD.BEKİR ŞAHİN TÜTÜNCÜ DEN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Vali Yardımcısı Sayın Bekir Şahin TÜTÜNCÜ Borsamıza hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
24.04.2018
HALKBANKASI SAN.ÇAR.ŞB.MÜDÜRÜ ŞULE ŞAHİNDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Halkbank San. Çar. Şb. Müdürü Sayın Şule ŞAHİN Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
24.04.2018
ETO BAŞKANI METİN GÜLER DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
ETO Başkanı Sayın Metin GÜLER ve Yönetim Kurulu Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
24.04.2018
TOBB BAŞKANI SAYIN M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU NA ZİYARET
Borsamız Meclisi, TOBB Başkanı Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na ziyarette bulundular.
18.04.2018
İNÖNÜ İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET
İnönü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Borsamıza Hayırlı olsun ziyaretinde bulundurlar.
17.04.2018
MISIR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sunumunu Prof. Dr. Engin KINACI’nın yaptığı, Mısır Bilgilendirme Toplantısı Borsamız konferans salonunda gerçekleştirildi.
17.04.2018
BOZÜYÜK TSO’DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Borsamıza Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.
17.04.2018
ES-PA GIDA İHT. MAD. PAZ. A.Ş. HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
ES-PA GIDA İHT. MAD. PAZ. A.Ş. Yönetim Kurulu Borsamıza Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundular.
17.04.2018
VAKIFBANK YUNUSEMRE ŞB MÜD. MUTLU DEMİRCİ’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Vakıfbank Yunusemre Şubesi Müdürü Sayın Mutlu DEMİRCİ Borsamıza Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.
17.04.2018
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER DEN BORSAMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
CHP Eskişehir Milletvekili Sayın Utku ÇAKIRÖZER Borsamıza Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.
13.04.2018
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ NACİ GÜNDOĞAN DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Anadolu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Naci Gündoğan Borsamıza Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.
11.04.2018
TEPEBAŞI ZİRAAT ODASI YÖNETİMİNDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Sayın Süleyman Buluşan ve Yönetim Kurulu, Borsamıza Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundular.
11.04.2018
TMO LİSANSLI DEPOCULUK BİLGİLENDİRME SUNUMU
TMO Lisanslı Depoculuk Bilgilendirme sunumunu Borsamız M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU konferans salonunda gerçekleştirdi.
10.04.2018
RENKLERLE BARIŞIĞIM RESİM SERGİSİ
Ressam Kaniye AYDOĞAN ın Renklerle Barışığım isimli resim sergisi 12 Nisan 2018 de borsamız sanat galerisinde sergilenecektir. Bilgileriniz rica olunur.
11.04.2018
Eskişehir Ticaret Borsası’nda Meslek Komiteleri Seçimleri Gerçekleşti.
Eskişehir’deki oda ve borsa seçimleri Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) meslek komiteleri seçimleri ile başladı. Pazar günü yapılan ETB meslek komitesi seçimlerinde oy kullanan üyeler, 8 meslek komitesinin üyelerini belirledi. Odunpazarı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde yapılan ETB’nin meslek komitesi seçimlerinde, 46 komite üyesi ve içlerinden de 19 meclis üyesi belirlendi. Seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Eskişehir Ticaret Borası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, “Başarılı bir dönemi geride bıraktık. Bu dönemde Borsamız ve üyelerimiz için planlayıp hazırlıklarını yaptığımız projelerimizi teker teker hayata geçireceğimiz bir dönem olacağına inanıyoruz. Borsamızdaki seçim sonuçlarının, üyelerimize, Borsamıza ve Eskişehir’imize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Eskişehir Ticaret Borsası’nın seçim süreci; 6 Nisan Cuma günü Odunpazarı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde yapılacak Meclis Başkanlığı, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeleri, TOBB delegeleri ve disiplin kurulu üyeleri seçimleriyle tamamlanacak. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} 1 Nisan Pazar günü yapılan ETB Meslek Grupları seçimlerinin geçici sonuçları şöyle: 1.MESLEK GRUBU 1. OYBAŞ YEM BESİ SAN.TİC.A.Ş. (Meclis Üyesi) 2. GÖKHAN KABAN (Meclis Üyesi) 3. TERZİLER GAZ-GIDA-NAK.-TÜK.MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 4. ERSAN UN-KEPEK-NAK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 5. ESKON UN VE UNLU MAMÜLLER SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 2.MESLEK GRUBU 1. ÖZEN TAR.İNŞ.MLZ.NAK.MÜH. SAN.TİC.LTD.ŞTİ. (Meclis Üyesi) 2. AHMET SARILGAN (Meclis Üyesi) 3. 2502 SAYILI ESK.MERKEZ TARIM KREDİ KOOP. (Meclis Üyesi) 4. ARSLAN VERDİOĞLU 5. OĞUZLAR TARIM ÜR.SAN.TİC.A.Ş. 6. METE TAR.ÜR.MAHR.NAK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 7. HM AYDEMİR ZİRAİ ÜR.HYV.NAK.MAH.İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 3. MESLEK GRUBU 1. ÖMER ZEYDAN (Meclis Üyesi) 2. TARCANLAR GIDA İHT.MAD.SAN.TİC.A.Ş. (Meclis Üyesi) 3. KATAR TAR.ÜRÜN.BAKL.PAZ.TİC.SAN.LTD.ŞTİ. 4. ES-PA GIDA İHT.MAD.PAZ.A.Ş. 5. İBRAHİM ÇETİN 4. MESLEK GRUBU 1. CEVDET KURTULUŞ (Meclis Üyesi) 2. NECATİ NAYİR (Meclis Üyesi) 3. KOVANLAR TAR.ÜR.HYV.GIDA İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 4. SELİM GIDA MAD.PAZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 5. ARTI GIDA MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 5. MESLEK GRUBU 1. NEJDET SÜMEL (Meclis Üyesi) 2. MEHMET KIRIMLIOĞLU (Meclis Üyesi) 3. AHMET YILMAZ 4. PALMİYE SOĞ.HAV.TES.PAK.TAR.ÜR.NAK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 5. KOCAOĞULLARI NAK.YAPI TAH. GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 6. MESLEK GRUBU 1. İSMAİL HAKKI AZİZOĞLU (Meclis Üyesi) 2. EMRE AÇIL (Meclis Üyesi) 3. ERCAN ÇINAR (Meclis Üyesi) 4. İLYAS KÖSELER 5. HÜSEYİN ÇETİN 6. MURAT KARAKUŞ 7. ESKİŞEHİR DAMIZLIK KOYUN-KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ 7. MESLEK GRUBU 1. ALTINDAĞ GIDA TİC.SAN.LTD.ŞTİ. (Meclis Üyesi) 2. HALİT YILMAZ (Meclis Üyesi) 3. YILMAZ KORÇAK (Meclis Üyesi) 4. MORKOYUN GIDA İHT.MAD.PAZ.LTD.ŞTİ. 5. NİHAT BAŞPINAR 6. SÜLEYMAN ERTUĞ 7. AHMET AVCI 8. MESLEK GRUBU 1. TOSAN GIDA İHT.MAD.TİC.SAN.A.Ş. (Meclis Üyesi) 2. PAŞALIGİL SÜT-SÜT MAM.TİC.SAN.LTD.ŞTİ. (Meclis Üyesi) 3. ALTIN ET GIDA ÜR.İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 4. NAMIK YÜKSEL 5. ESK.İLİ MAHMUDİYE ÇİFTELER HAN İLÇELERİ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİİKTİSADİ İŞLETMESİ
1.04.2018
DEKORATİF KAYGILAR
Ressam Ahmet Erdoğan ın Resim Öğreniyorum 1 Dekoratif Kaygılar isimli resim sergisi 15-31 Mart tarihleri arasında borsamız sanat galerisinde sergilenecektir. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} Bilgileriniz rica olunur.
14.03.2018
ETB DEN EĞİTİME DESTEK
Borsamızca Şemdinli kırsalında yer alan Yeşilova Mehmetçik Ortaokulu ve Bölekİlkokulunda okuyan öğrencilerimize giyim, kitap ve kırtasiye desteği yapıldı.
21.02.2018
ÇİFTELER - TAHILLARDA KULLANILAN GÜBRELER VE ÜST GÜBRELEME” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Eskişehir Ticaret Borsası tarafından Çifteler Belediyesi Kültür Evi Konferans Salonunda gerçekleşen tahıllarda kullanılan gübreler ve üst gübreleme konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme toplantısına Çiftelerli çiftçilerin ve muhtarların yanı sıra Çifteler Belediye Başkanı Sayın Metin ÖZEN, İlçe T.M.O Müdürü Murat YILMAZ, İlçe Sulama Birliği Başkanı Mevlüt ÖNAÇAN, Han İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Arif GÖKÇE, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer ZEYDAN, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Hakkı AZİZOĞLU, Eskişehir Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Rıdvan ÖZEN ve Borsa Üyeleri katılım sağladılar.
6.02.2018
TAHILLARDA KULLANILAN GÜBRELER VE ÜST GÜBRELEME KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Eskişehir Ticaret Borsası tarafından Beylikova Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen tahıllarda kullanılan gübreler ve üst gübreleme konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme toplantısına Beylikovalı üreticilerin ve muhtarların yanı sıra Beylikova Belediye Başkanı Sayın Özkan ALP, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Selçuk UYGUN, Eskişehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sayın Hasan ÖZTÜRK, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Hakkı AZİZOĞLU ile Tepebaşı Belediyesi Yetkilileri katılım sağladılar.
23.01.2018
GENÇ ÇİFTÇİLER DANIŞMA KURULU 6. TOPLANTISI
GENÇ ÇİFTÇİLERE YÖNELİK DANIŞMA KURULU 6. TOPLANTISI BORSAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
9.01.2018
DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN DİLARA TAMBOVA DAN ZİYARET
DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DİLARA TAMBOVA BORSAMIZA ZİYARETTE BULUNDU.
9.01.2018
TEMA VAKFI YÖNETİM KURULU BAŞKANI DENİZ ATAÇTAN BORSAMIZA ZİYARET
TEMA VAKFI YÖNETİM KURULU BAŞKANI DENİZ ATAÇ BORSAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER ZEYDAN A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU.
3.01.2018
İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİNİN ESKİŞEHİRDE KIŞLIK TAHIL TARIMINA ETKİLERİ PANELİ
İklim değişikliklerinin Eskişehir de Kışlık Tahıl Tarımına Etkileri konulu panel Borsamızda düzenlendi.
19.12.2017
VATANDAŞ ODAKLI HİZMET SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI
Ticaret Odasında yapılan vatandaş odaklı hizmet seferberliği toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
8.12.2017
ALPU KAYMAKAMI SAYIN ÖMER ÖZBAY DAN BORSAMIZA ZİYARET
Alpu Kaymakamı Sayın Ömer ÖZBAY borsamızı ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
5.12.2017
Türkiye nin AB Gündemi ve Ticaretin Değişen Yüzü Paneli
Eskişehir Ticaret Borsası ve İktisadi Kalkınma Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Türkiye’de Avrupa Birliği Gündemi Üretim ve Ticaretin Değişen Yüzü’ konulu panel düzenlendi. İKV yetkilileri, Avrupa Birliği uyum yasaları ile yapılması planlanan çalışmalar ve görüşmelerin son durumu hakkında da bilgiler verdiler. Panele Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen, ESO Başkanı M. Savaş Özaydemir, Eskişehir Sanayi Odası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, ETB Başkanı Ömer Zeydan, ETB Meclis Başkanı Hasan Öztürk ve çok sayıda ilgili katıldı.
28.11.2017
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
Borsamız personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi ile sabotajlara karşı korunma eğitimi verildi.
14.11.2017
AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI
Her yıl düzenlenen Ahilik haftası kutlamalarında Borsamız Ahilerine kaftan giydirilerek plaket verildi.
20.09.2017
KAZIM TAŞKENT ŞEKER FABRİKASI 85. KAMPANYA AÇILIŞ TÖRENİ
Şeker Fabrikası 85. Kampanya açılış törenine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
15.09.2017
ESKİŞEHİR 11. ULUSLARARASI PİŞMİŞ TOPRAK SEMPOZYUMU AÇILIŞ TÖRENİ
Eskişehir 11.Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu açılış törenine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
11.09.2017
BAŞBAKANIMIZ SAYIN BİNALİ YILDIRIM İLE STK BULUŞMASI
Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, STK temsilcileri ve iş adamları ile yemekte buluştu. Tasigo Otelde düzenlenen yemeğe Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı katıldılar.
10.09.2017
BORSAMIZ TSE DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ.
20-21.07.2017 tarihlerinde TS EN ISO 9001 standardı çerçevesinde gerçekleştirilen Gözetim Tetkikini Borsamız başarıyla geçmiştir.
14.08.2017
KÜTAHYA VE İLÇELERİ ODA BORSA MÜŞTEREK TOPLANTISI
Kütahya ve İlçeleri Oda Borsa Müşterek Toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldılar.
9.08.2017
BOZÜYÜK TSO HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİ VE VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİ
Bozüyük TSO yeni hizmet binası açılış töreni ve vergi rekortmenleri ödül törenine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldılar.
8.08.2017
ETB 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nöbetinde
800x600 Eskişehir Ticaret Borsası, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde vilayet meydanındaki standında yerini aldı. Borsa Yönetim Kurulu ve personelinin tamamının katıldığı etkinlikte, nöbet boyunca vatandaşlara Lokma tatlısı ikram edildi. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}
15.07.2017
KIRŞEHİR TİCARET BORSASI VE TARSUS TİCARET BORSASI AKREDİTASYON KIYASLAMA ZİYARETİ
Kırşehir Ticaret Borsası ve Tarsus Ticaret Borsası Akreditasyon kıyaslama toplantısı kapsamında Borsamızı ziyaret ederek yapılan çalışmaları incelediler.
13.07.2017
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ORTAK 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı tüm oda ve borsalarla eş zamanlı olarak basın toplantısı gerçekleştirildi.
13.07.2017
DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI
DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ Anma Programı çerçevesinde Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
11.07.2017
İÇ ANADOLU BÖLGESİ İSTİŞARE TOPLANTISI
İç Anadolu Bölge Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bölge’deki oda ve borsaların başkanları ve genel sekreterlerini biraraya getiren etkinlikte istişarede bulunuldu.​
6.07.2017
İLK MAHSÜL TÖRENİ
800x600 Eskişehir Ticaret Borsasına 2017 yılı ilk Mahsül Arpa, Beyazaltın Köyü çiftçilerimizden Anıl Ayas tarafından getirildi. Eskişehir Ticaret Borsasında yapılan törene; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Rıdvan Akpolat, Müdür Yardımcısı Serpil Uzun, Tepebaşı İlçe Müdürü Zekeriya Ar, Geçitkuşağı Tar.Ar.End. Md. Dr.Sabri Çakır, Dr.Sali Fidan, Odunpazarı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Cemal Yavuz, Mesut Ör, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, Prof Dr. Engin Kınacı, Kazım Taşkent Şeker Fabrikası Müdürü Ekrem Meydanlı, Nihat Yıldız, Tarım Kredi Kooperatifi Kütahya Bölge Müdürü Zafer Sağdıç TMO Şube Müdürü Ercan Bakırtaş, Ömer Akkuzu, Uğur Uğur-Mete Elmas ve Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tüccar ve Sanayici Üyeleri, Çiftçilerimiz ve Basın mensupları katıldılar. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}
30.06.2017
VALİ AZMİ ÇELİK VEDA ZİYARETİ
Eskişehir Valisi Sayın Azmi ÇELİK, borsamıza veda ziyaretinde bulundular.
29.06.2017
VERGİ DAİRESİ BAŞKANI SAYIN ŞAHİN DEMİRCİ DEN ZİYARET
Eskişehir Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci Borsamıza ziyarette bulunarak 6736 sayılı kanunun hatırlatmasında yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür belgesi sundular. 7020 sayılı Kanun hakkında görüşmelerde bulundular.
19.06.2017
SİVRİHİSAR İFTAR YEMEĞİMİZ
Sivrihisar ilçemizde üyelerimize ve halkımıza iftar yemeği verildi.
14.06.2017
İFTAR YEMEĞİMİZ
Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla halkımıza açık iftar yemeği verildi.
10.06.2017
ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI İFTAR YEMEĞİ
Eskişehir Sanayi Odasının düzenlediği iftar yemeğine Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı katıldı.
31.05.2017
ÇİFTELER KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI
2017 yılı Mayıs Ayı olağan komite ve meclis toplantımız Çifteler İrtibat Büromuzda yapıldı.
30.05.2017
TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MERKEZ BİRLİĞİ GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARET
Yönetim Kurulumuz, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Sayın Ayhan KARAYAMA’ya ziyarette bulundular.
24.05.2017
TOBB 73. GENEL KURULU
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde yapılan Genel Kurula Borsamız TOBB delegeleri katıldılar.
23.05.2017
HABERTÜRK BAKIŞ PROGRAMI CANLI YAYINI
Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, FKB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Çağatay Baydar, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş M.Özaydemir ve Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ın konuk olduğu Bakış programında Eskişehir de Faktoring konusu konuşuldu.
17.05.2017
ETB DE AĞAÇ DİKİMİ
800x600 Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;} Şehit Mustafa Türker İlköğretim Okulu öğrencileri ve TEMA Vakfı Eskişehir Ticaret Borsası yerleşkesine ağaç diktiler.
11.04.2017
BEYLİKOVA DOĞALGAZ AÇILIŞ TÖRENİ
Beylikova Doğalgaz Açılış törenine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU katıldı.
6.04.2017
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ VE TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN BORSAMIZA ZİYARET
Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} Milletvekillerimiz Sayın Gaye Usluer, Sayın Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Ataç Borsamızı Ziyaret Ettiler.
4.04.2017
TÜRKİYE DE İÇ POLİTİKA VE DIŞ POLİTİKA ETKİLEŞİMİ VE BUNUN TÜRKİYE EKONOMİSİNE ETKİLERİ KONULU SÖYLEŞİ
Eskişehir Düşünce Platformunun organize ettiği, Eskişehir ekonomisi ve sosyo-kültürel hayatına katkı sağlayacak proje fikirleri oluşturmak, öncülük etmek ve desteklemek için yapılan toplantıya Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
29.03.2017
ISO 9001-2015 KYS EĞİTİM TOPLANTISI
Borsamız personeline ISO 9001-2015 KYS Eğitimi verildi.
29.03.2017
ŞEHİT MUSTAFA TÜRKER İLKOKULU BİLGİ YARIŞMASI ETKİNLİĞİ
Şehit Mustafa Türker İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen "Güçlü Toprak , Sağlıklı Gıda" Temalı Resim,Şiir Ve Kompozisyon Yarışması Etkinliğine Borsamız YönetimKuruluBaşkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı. Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}
29.03.2017
MÜŞTEREK KOMİTELER TOPLANTISI
Borsamız Müşterek Komiteler toplantısı Eskişehir AKP Millet vekili Sayın HarunKaracan iştirakleriyle gerçekleştirildi.
28.03.2017
PERSONELE VERİLEN İLKYARDIM EĞİTİMİ
Borsamız personeline İlkyardım eğitimi verildi.
27.03.2017
VEFAT
VEFAT Birlik Baskanimiz Sayin M. Rifat Hisarciklioglu nun annesi Solmaz Hisarciklioglu vefat etmistir. Merhumeye Allah tan gani gani rahmet, ailesine ve yakinlarina bassagligi diliyoruz. Cenazesi 24 Mart 2017 Cuma gunu (yarin), Ankara da, Ahmet Hamdi Akseki Camiinde kilinacak cuma namazini muteakip, Cebeci Asri Mezarliginda defnedilecektir.
23.03.2017
EDİRNE TİCARET BORSASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Edirne Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Özay ÖZTÜRK, Meclis Başkanı Fedai CANIM ile birlikte Borsa üyeleri, sosyal ve ticari bağları arttırmak, borsalar arası işbirliğini güçlendirmek adına 21 Mart 2017 Salı günü Eskişehir Ticaret Borsasına ziyarette bulundular. 800x600 Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;} 120 kişiden oluşan Edirne Ticaret Borsası heyetini Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK ile birlikte Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet SARILGAN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yılmaz KORÇAK ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet KURTULUŞ karşıladılar. Başkan ZEYDAN Edirne heyetine hitaben yaptığı konuşmada “Eskişehir Ticaret Borsası olarak her konuda desteğe hazırız, ziyaretiniz için Borsamız adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Eskişehir Ticaret Borsasına ziyarette bulunan Edirne Ticaret Borsası heyetine Eskişehir Ticaret Borsasında, Elektronik Satış Salonun ve Ürün Analiz Laboratuvarının işleyişi hakkında bilgiler verildi. Ziyaretin ardından heyete, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN tarafından kısa bir şehir turu yaptırıldı. Bal Mumu müzesi gezdirildi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN makamında ziyaret edildi. Ziyaret sonrasında Edirne Ticaret Borsası heyeti onuruna verilen öğle yemeğinin ardından, Yönetim Kurulu Başkanları ZEYDAN ve ÖZTÜRK karşılıklı plaket takdimi yaptılar.
21.03.2017
TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ KÜTAHYA BÖLGE BİRLİĞİNİN ESKİŞEHİR KOOPERATİFLERİ PERSONELLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliğinin Eskişehir Kooperatifleri Personellerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Borsamızda yapıldı.
20.03.2017
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN İŞKUR-SGK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
ETB İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTIMIZ VALİMİZ SAYIN AZMİ ÇELİK BAŞKANLIĞINDA BORSAMIZDA YAPILDI. Toplantıya SGK ve İŞKUR yetkilileri ve çok sayıda borsamız üyesi katılım sağladı.
27.02.2017
AKREDİTASYON SERTİFİKA TÖRENİ
Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sn. Bülent Tüfenkci nin katılımıyla TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi Sertifika Töreninde yenilenen sertifikamızı Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu dan aldık. Sertifikaları yenilenen ve ilk kez sertifika alan oda/borsalar arasında bir üst kademeye yükselen tek kurum ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI oldu. Törene Borsa Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Komite Üyeleri, Borsa Zirai Danışmanı ve Borsa Personelinin yanı sıra ilimizin yerel basın yetkilileri de katılım sağladılar.
24.02.2017
KIRSAL KALKINMA EYLEM PLANI ÇALIŞTAYI
Kırsal Kalkınma Eylem Planı Çalıştayı kapsamında yürütülen çalışmalar ile ilgili olarak Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN kırsal kalkınma eylem planı çerçevesinde ilgili görüşlerini paylaştı.
23.02.2017
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANIMIZ SAYIN BÜLENT TÜFENKCİ NİN ESKİŞEHİR ZİYARETİ
Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci şehrimiz ticaret erbabı ile bir araya gelerek yapılan çalışmalarla ilgili inceleme ziyaretinde bulundular.
15.02.2017
TMO BUĞDAY SATIŞI
Toprak Mahsulleri Ofisi Buğday Satışını Borsamızda gerçekleştirdi.
13.02.2017
SAĞLIKLI KENT KONSEYİ GENEL KURULU
Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezinde yapılan Sağlıklı Kent Konseyi Genel Kuruluna Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
11.02.2017
SGK VE İŞKUR İL DEĞERLENDİRME RAPORU TOPLANTISI
Sanayi Odasında gerçekleştirilen SGK ve İşkur toplantısına Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı iştirak ettiler.
10.02.2017
KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 11. ETAP TOPLANTISI
Kırsal Kalkınma Destekleri 11. Etap toplantısına Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
1.02.2017
TMO ARPA SATIŞI
Toprak Mahsulleri Ofisi Arpa Satışını Borsamızda gerçekleştirdi.
9.02.2017
TOBB TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleşenn TOBB Ekonomi Şurasına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldılar.
7.02.2017
TEMA VAKFINDAN BORSAMIZA ZİYARET
TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular.
31.01.2017
KOMİTE VE MECLİS ÜYELERİMİZDEN BORSAMIZ OSB TESİSLERİNE ZİYARET
Komite ve meclis üyelerimiz inşaatı tamamlanan OSB tesislerimizi ziyaret ettiler.
31.01.2017
ESKİŞEHİR CHP MİLLETVEKİLİ GAYE USLUER DEN BORSAMIZA ZİYARET
CHP Eskişehir Milletvekili Sayın Gaye USLUER Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundu.
26.01.2017
KANAL 26 - 2016 YILININ SPOR ENLERİ ÖDÜL TÖRENİ
Kanal 26’nın 25. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Nabi AVCI ile çok sayıda ilimiz protokolünün katıldığı 2016 yılının spor enleri ödül törenine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
25.01.2017
ÇİFTÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Borsamızda çiftçilerimize yönelik bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.
24.01.2017
TOBB-KATAR 2.KOBİLER KONFERANSI
Katarda düzenlenen TOBB-Katar programı çerçevesinde 2. Kobiler Konferansına Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
15.01.2017
GENÇ ÇİFTÇİLER TOPLANTISI
Her yıl düzenlenen genç çiftçilere yönelik toplantılarımıza bir yenisi daha eklendi.
18.01.2017
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BAŞARI BELGESİ TAKDİM TÖRENİ
Anadolu Üniversitesi Başarı Belgesi takdim töreninde Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN bir konuşma yaptı.
12.01.2017
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
Şehrimizdeki basın mensuplarına yönelik düzenlenen Çalışan Gazeteciler günü Borsamız Yönetim Kurulunca kutlandı.
10.01.2017
BÜYÜKBAŞ HAYVAN DAĞITIM TÖRENİ
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kütahya Yolu Kampüslerinde gerçekleşen Büyükbaş Hayvan Dağıtım Törenine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU katıldılar.
4.01.2017
BEYLİKOVA BESİ OSB TOPLANTISI
Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen Beylikova Besi Osb toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU katıldı.
27.12.2016
İÇ ANADOLU BÖLGE TOPLANTISI
TOBB ‘da gerçekleşen İç Anadolu Bölge Toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldılar.
20.12.2016
AKREDİTASYON SİSTEMİ DENETİM ZİYARETİ
Borsamız Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında ve 2016 yılı faaliyetleri doğrultusunda Belge Yenileme Denetimi gerçekleştirmek üzere Türk Loydu Vakfı İktisadi İşletmesi ve TOBB denetçileri Borsamızda çalışmalar yapmak üzere Borsamızda..
5.12.2016
ESKİŞEHİR VERGİ DAİRESİ BAŞKANI ŞAHİN DEMİRCİ VE MÜDÜR YRD. BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Şahin DEMİRCİ ve beraberindeki heyet ile Borsamıza nezaket ziyaretinde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
15.11.2016
ESKİŞEHİR VALİSİ SAYIN AZMİ ÇELİK TEN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası’nı ziyaret eden Vali Azmi Çelik, Başkan Ömer Zeydan ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. Borsanın yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Zeydan, Eskişehir Ticaret Borsası’nın Türkiye’deki örnek borsalardan biri olduğunu ifade etti. Eskişehir’i önemli tarım şehirlerinden biri olarak nitelendiren Başkan Zeydan, meclis üyeleri adına Vali Çelik’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kalıcı yatırımlar yapmaya özen gösterdiklerini belirten Başkan Zeydan, önümüzdeki ay açılışını yapmayı düşündükleri yeni binalarını öz varlıkları ile tamamladıklarını aktardı. Alpu, Sivrihisar, Beylikova, Çifteler ve Seyitgazi ilçelerinde irtibat büroları olduğunu hatırlatan Başkan Zeydan, kaliteyi artırmak ve çiftçileri daha çok bilinçlendirmek için çeşitli projeler ürettiklerini söyledi. Merkezde yapılan çalışmaların aynısını ilçe irtibat bürolarında da gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Zeydan, Eskişehir’in en büyük sorunlarından biri olan mezbahane yapımına ise en kısa zamanda başlamak istediklerini bildirdi. Alpu yolu üzerindeki Sevinç Mahallesi’nde kendi arsaları üzerinde yapmak istedikleri mezbahanenin proje aşamasında olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Zeydan, tohum çeşitliliğinin fazla olması nedeniyle gereken kalitenin bazen yakalanamadığını konuşmasında belirtti. Tarıma dayalı sanayide kalitenin önemli olduğuna vurgu yapan Vali Çelik ise, bu anlamda ürün çeşitliliğinden kaynaklanan olumsuzlukların takibini çiftçiler adına yapan Eskişehir Ticaret Borsası’na teşekkür etti. Dünyada her yıl artan bir nüfusun olduğuna değinen Vali Çelik, tarım ve hayvancılık ürünleri ile ilgili önlemlerin alınması gerektiğini savundu. Sunduğu hizmetlerle, çiftçinin ve bölgenin hak ve menfaatlerini koruyan borsa yönetimine teşekkür eden Vali Çelik, bütün çiftçilere bol kazançlar diledi.
14.11.2016
İSTİŞARE TOPLANTISI
Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKCİ ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte TOBB da Oda ve Borsa Başkanlarının katılımıyla yapılan istişare toplantısına Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
8.11.2016
ODALAR MÜŞTEREK TOPLANTISI
Eskişehir Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen Oda/Borsa müşterek toplantısına Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı katıldı.
1.11.2016
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU
Eskişehir Valiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna Borsamız Yönetim ve Meclis Başkanlık Divanı katılım sağladılar.
29.10.2016
BEYLİKOVA BESİ OSB TOPLANTISI
Beylikova BESİ OSB bilgilendirme toplantısı Bprsamız ev sahipliğinde gerçekleşti.
28.10.2016
ÜYEMİZ NURETTİN BİLEKE ZİYARET
Borsamız Başkanı Ömer ZEYDAN ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Çelik Hububat Silolarında vermiş olduğu hizmet ve dayanışmalardan ötürü üyemiz Nurettin BİLEK e bir plaket sundular.
27.10.2016
9. TİCARET VE SANAYİ ŞURASI
Birlik merkezinde gerçekleştirilen 9. Ticaret ve Sanayi Şurasına Eskişehir ilini temsilen konuşmacı olarak Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
6.10.2016
KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURULU
Eskişehir Kent Konseyi Seçimli Genel Kuruluna Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
1.10.2016
2016-2017 AKADEMİK AÇILIŞ TÖRENİ
2016-2017 Akademik Açılış Törenine Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
30.09.2016
TEPEBAŞI BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTISI
Tepebaşı Belediyesinde gerçekleştirilen Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Toplantısına Borsamız YönetimKurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
29.09.2016
TOPRAK SEMPOZYUMU AÇILIŞ TÖRENİ
Tepebaşı Belediyesinin düzenlediği Toprak Sempozyumu Açılış Törenine Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
19.09.2016
Kütahya ve İlçeleri Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı
TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun iştirak ettiği Kütahya ve İlçeleri Oda ve Borsa Müşterek Toplantısına Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
8.09.2016
TÜRKİYE 100 PROGRAMI
TOBB öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde, Türkiye nin en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini artırmak ve bu şirketlerin küresel bağlantılarını güçlendirmek amacıyla 2011 yılından beri "Türkiye nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi-Türkiye 100" programı yürütülmektedir. İlgili siteye aşağıda yer alan linkten ulaşılabilmektedir. Bilgilerinize rica ederiz. http://turkiye100.tobb.org.tr/
28.09.2016
MÜŞTEREK KONSEY TOPLANTISI
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK TOBB da düzenlenen Müşterek Konsey toplantısına katıldılar.
31.08.2016
PERSONELE VERİLEN TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
Borsamız personeline temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.
27.08.2016
BEBKA AĞUSTOS AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI
BEBKA Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Eskişehir Valiliğinde gerçekleşti.
10.08.2016
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ZİYARET
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN’ı kabul etti.
4.08.2016
BAŞBAKANIMIZ SAYIN BİNALİ YILDIRIM’A ZİYARET
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ı ziyaret etti.
4.08.2016
ODA/BORSA YÖNETİM KURULU BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Birlik merkezinde düzenlenen Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısına katıldı.
4.08.2016
TSE BELGE YENİLEME TETKİKİ
Türk Standartları Enstitüsü yetkilileri Reşit YAZICIOĞLU ve Ekrem HAN Borsamızda belge yenileme tetkiki gerçekleştirdi. Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ve Akreditasyon Sorumlusu Gültekin GÜLER tetkikte yer alarak çalışmalar hakkında bilgiler sundular.
3.08.2016
ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜNE ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı Eskişehirspor Kulübü Yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Vali Hanefi Demirkol tesislerinde gerçekleşen ziyarette Başkan Ömer ZEYDAN, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil ÜNAL ve Eskişehirspor Yönetimine görevlerinde başarılar diledi. Başkan ZEYDAN; yapılan transferler, Yönetim desteği ve takım ruhu ile Eskişehirspor’umuzun şahlanacağını ve yeniden layık olduğu Süper Lige yükseleceğine yürekten inandığını sözlerine ekledi. Başkan ÜNAL, nazik ziyaretlerinden dolayı Eskişehir Ticaret Borsası Yönetimine teşekkürlerini ileterek, başarılar diledi.
2.08.2016
ESKİŞEHİR VALİSİ SAYIN AZMİ ÇELİK E ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı ilimize atanan Sayın Vali Azmi ÇELİK’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Ömer ZEYDAN, Vali Azmi ÇELİK’e “şehrimize hoş geldiniz” diyerek yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle duydukları derin üzüntüyü ve olayı şiddetle kınadıklarını ifade eden Başkan ZEYDAN, Türkiye’nin her zaman krizlerden güçlü çıktığını, demokrasi ve ekonomimizin de bu süreçten son derecede güçlü çıkacağına duyduğu inancı belirtti. Vali ÇELİK, milletimizin dik duruşunun bu girişimi bertaraf etmede en önemli faktör olduğunu belirterek illegal yapılanmalara karşı dikkatli olmak gerektiğini ifade ederek birlikteliğin önemine değindi. Ticaret Borsasının işlevleri ve faaliyetleri ile yapılan projeler hakkında bilgiler veren Başkan ZEYDAN, “Eskişehir’in tarım ve hayvancılığına yön veren Eskişehir Ticaret Borsası ile övünmeniz için her türlü özverili çalışmayı yapacağımıza şüpheniz olmasın” diyerek sözlerini tamamlarken, Vali ÇELİK nazik ziyaretlerinden dolayı Eskişehir Ticaret Borsası Yönetimine teşekkürlerini iletti, başarılar diledi.
29.07.2016
ESKİŞEHİR FUAR VE KONGRE MERKEZİ YAPIM İŞİ İMZA TÖRENİ
Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi yapım işi imza törenine Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katılarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
28.07.2016
T.C. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞI - TOBB BASIN BÜLTENİ
DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ, MİLLİ İRADE GÜCÜMÜZ, KARDEŞLİĞİMİZ GELECEĞİMİZ Değerli Basın Mensupları; T.C. Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız. Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda Borsa olarak 81 İl’de, bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz. 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir irade istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmet anacaktır. Değerli Basın mensupları, Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir.” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ömer ZEYDAN Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı
22.07.2016
TEPEBAŞI ZİRAAT ODASI BAŞKANI SAYIN SÜLEYMAN BULUŞAN DAN BORSAMIZA ZİYARET
Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Sayın Süleyman Buluşan ile Borsamız Başkanı Ömer ZEYDAN, ilimiz hububat durumu hakkında basına bilgiler verdiler.
12.07.2016
BORSAMIZ İFTAR YEMEĞİ
Borsamızca her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği bu sene halkımıza açık olarak Odunpazarı Belediyesi iftar çadırında gerçekleştirildi. İftar yemeğimize üyelerimizin yanı sıra borsamız personeli ve emekli personel katıldılar. Başkanımız Ömer ZEYDAN yemeklerin dağıtımında aktif olarak yer aldı.
22.06.2016
İLK MAHSUL 2016
Borsamıza 2016 yılı ilk mahsul arpa Kızılcaören Köyünden Mutlu Akarsu tarafından getirilmiştir. Törende yapılan satışta, gelen İlk Mahsül Arpanın 500 Kg.’nı 3,000 TL’den Oğuzlar Tarım Ür.San.Tic.A.Ş.satın almıştır. İlk Mahsül Arpayı getiren çiftçimiz Anıl Ayas, Borsamızca çeşitli hediyelerle ödüllendirilmiştir. Eskişehir Yerel Basını ve Televizyonlarının Yoğun İlgi Gösterdiği Törenimizde, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Zeydan Yaptığı Konuşmada İlk Mahsul Arpanın Borsamıza Ve Üreticimize Hayırlı Olmasını Temenni Ederek, Harman Döneminin Bereketli Geçmesi Ve Çiftçilerimize Bol Kazançlı Bir Sezon Olmasını Diledi.Eskişehir Yerel Basını Ve Televizyonlarının Yoğun İlgi Gösterdiği Törenimizde, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Zeydan Yaptığı Konuşmada İlk Mahsul Arpanın Borsamıza Ve Üreticimize Hayırlı Olmasını Temenni Ederek, Harman Döneminin Bereketli Geçmesi Ve Çiftçilerimize Bol Kazançlı Bir Sezon Olmasını Diledi.
17.06.2016
ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI İFTAR YEMEĞİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Faruk ÇELİK in de katılımlarıyla gerçekleştirilen Sanayi Odası iftarına Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı katıldılar.
15.06.2016
TOBB MUHASEBE VE PERSONEL YÖNETİMİ EĞİTİMİ
Borsamız personelleri TOBB tarafından düzenlenen Muhasebe ve Personel Yönetimi Eğitimine katıldılar.
3.06.2016
ESKİŞEHİR VALİSİ SAYIN GÜNGÖR AZİM TUNA DAN VEDA ZİYARETİ
Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfaya atanan Eskişehir Valisi Sayın Güngör Azim TUNA, Borsamıza ziyarette bulunarak Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile vedalaştı. Başkan ZEYDAN, Valimiz Sayın TUNA ya yeni görevinde başarılar diledi.
2.06.2016
CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ GAYE USULUER DEN BAŞKANIMIZA TAZİYE ZİYARETİ
CHP Eskişehir Milletvekili Sayın Gaye USLUER Borsamıza ziyarette bulunarak Başkanımız Ömer ZEYDAN’a taziye dileklerinde bulundu.
31.05.2016
ÜYEMİZ ALİ OSMAN BAĞ IN TORUNUNUN SÜNNET DÜĞÜNÜ
Borsamız üyesi Ali Osman BAĞ’ın torununun sünnet düğününe Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet KURTULUŞ katıldılar.
29.05.2016
ESAT AKALIN CENAZE TÖRENİ
Borsamız üyesi Oğuzlar A.Ş. Ortaklarından Muzaffer OĞUZ’un kayınpederi Esat AKALIN’ın cenaze törenine Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katılarak taziye dileklerinde bulundu.
28.05.2016
ESKİŞEHİR DEMODAY ETKİNLİĞİ
Anemon Otelde gerçekleştirilen BEBKA tarafından düzenlenen Demoday Etkinliğine Borsamız Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer ZEYDAN, BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı katılarak konuşma yaptı.
27.06.2016
Eskişehir KENT KONSEYİ BAĞIMLILIK GRUBU OLAĞAN TOPLANTISI
Eskişehir Kent Konseyi Bağımlılık grubu olağan toplantısına Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
26.05.2016
AHİLİK GECESİ
Şöförler Odasında düzenlenen Ahilik Gecesinde; Borsamız Ahileri, Mustafa Nazmi TUNA, Halit YILMAZ, Ali Osman BAĞ, Muharrem KİREMİTÇİ ve Vedat ÜRERSOY, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanından plaket alarak kaftan giydiler.
25.05.2016
ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN NECATİ SARICA DAN ZİYARET
Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Necati SARICA, Başkanımız Ömer ZEYDAN’a taziye ziyaretinde bulundu.
24.05.2016
VERGİ DAİRESİ TAHSİLAT MD. ABDÜLHALİK SEVİNÇER İLE İDARİ İŞLER MD HASAN SEVİNÇERDEN ZİYARET
Eskişehir Vergi Dairesi Tahsilat Müdürü Sayın Abdülhalik SEVİNÇER ile İdari İşler Müdürü Sayın Hasan SEVİNÇER Başkanımız Ömer ZEYDAN’a taziye ziyareti gerçekleştirdiler.
17.05.2016
TOBB 72.GENEL KURULU
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde düzenlenen 72. Genel Kurula Borsamız delegeleri katıldılar.
11.05.2016
BORSAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER ZEYDAN IN ANNESİ FERİHA AYTEN ZEYDAN IN CENAZE TÖRENİ
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN’ın annesi merhume Feriha Ayten ZEYDAN’ın cenaze törenine çok sayıda isim katılarak taziye dileklerinde bulundular
10.05.2016
BORSAMIZDAN EMEKLİYE AYRILAN PERSONELİMİZE VEDA GECESİ
Eskişehir Ticaret Borsasında 26 yıldır Tescil-Satış Memuru olarak görev yapan ve emekliye ayrılan Erdoğan BAŞAR onuruna veda gecesi düzenlendi. 29 Nisan 2016 tarihinde Rumeli Baharı Restoran’da düzenlenen veda gecesine, tüm Personel ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet SARILGAN, Yönetim Kurulu Sayman Üye Yılmaz KORÇAK ve Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldılar. Gecede söz alan Başkan Ömer ZEYDAN; “Uzun yıllar Borsamıza hizmet veren Erdoğan Beyin tecrübelerinden gençlerin öğreneceği çok şey vardır. Tecrübesi ile onlara yol gösterebilecek bir noktadadır, kendisi bundan sonra fahri personelimizdir. Emekliliğinin hayırlı olmasını, bundan sonraki yaşamında ailesi ve sevdikleri ile birlikte bir ömür sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesini diliyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından, Erdoğan BAŞAR’a Başkan Ömer ZEYDAN tarafından, Eskişehir Ticaret Borsasına vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı bir plaket ve hediye verildi. Emekli olan Erdoğan BAŞAR; Düzenlenen etkinlikten dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkür eden Erdoğan BAŞAR, Çalışma arkadaşları ve Borsa yönetimi ile vedalaştı.
29.04.2016
GELECEK İÇİN GİRİŞİMCİ ÖDÜL TÖRENİ
Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu nun düzenlediği Gelecek için Girişimci,Girişimci için Gelecek temalı ödül törenine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldılar.
28.04.2016
ESABİGEM AŞ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI
ESABİGEM A.Ş. Olağan genel kurul toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
26.04.2016
LİDER İŞ ADAMLARI TOPLANTISI
Oda, Borsa ve belediye başkanları ile Eskişehir Lider İş Adamları Derneği nin etkinliğinde Eskişehir i ve sorunlarını görüşmek üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN bir araya geldi.
25.04.2016
TÜRK KIZILAYI ESKİŞEHİR ŞUBESİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Türk Kızılay’ı Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Girgin, beraberindeki heyet ile birlikte Eskişehir Ticaret Borsasına nezaket ziyaretinde bulundu. Kızılay heyetini Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU ve Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK ile birlikte karşıladılar. Kızılay heyetine, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan ZEYDAN, Borsa faaliyetleri ve önümüzdeki Harman sezonu hakkında bilgiler verdi. Başkan YÜKSEL, yeniden kurularak, önümüzdeki aylarda açılacak olan Hasırcı Kızılay Kampı tesisleri hakkında bilgiler verdi.
21.04.2016
FARUK ERDOĞAN CENAZE TÖRENİ
Geçirdiği ani kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden Borsamız Eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Faruk ERDOĞAN son yolculuğuna uğurlandı.Cenaze törenine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ile çok sayıda isim katıldı.
20.04.2016
MELEK YATIRIMCILIK TANITIM SEMİNERİ VE İŞ MELEKLERİ KAMPI
BEBKA öncülüğünde Rixos Otelde düzenlenen Melek Yatırımcılık Tanıtım Semineri ve İş Melekleri Kampına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı ve BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
19.04.2016
KURUMSAL REFORM VE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GELİŞİMİ RAPORU TANITIM TOPLANTISI
ESİAD tarafından düzenlenen Kurumsal Reform ve Demokrasi Kültürünün Gelişimi Raporu Tanıtım toplantısına Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ve Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
18.04.2016
İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy ve kurul üyeleri, Başkan Ömer ZEYDAN’ı makamında ziyaret etti. Genç Girişimcilerin nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan ZEYDAN, bizlerin emanetini geleceğe taşıyacak genç girişimciler ile bir arada olmaktan onur duyduğunu belirtti. Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Temizsoy ise, kendilerini misafir eden Başkan ZEYDAN’a teşekkür ederek yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.
19.04.2016
ESKİŞEHİR EKONOMİ KAMPI VİZYON PANELİ
Eskişehir Ticaret Odasınca düzenlenen Eskişehir Ekonomi Kampı Vizyon Paneli’ne Borsamızca iştirak edildi.
8.04.2016
ESKİŞEHİRSPOR MORAL GECESİ
Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımı ile Rixos Otelde gerçekleştirilen Eskişehirspor Moral gecesine Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldılar.
7.04.2016
AVUKATLAR GÜNÜ TÖRENİ
Eskişehir Adliyesinde gerçekleştirilen Avukatlar Günü Törenine Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
5.04.2016
BAKLİYAT ETKİNLİKLERİ
2016 yılının dünya Bakliyat yılı olması sebebiyle, Ticaret Borsası Ortaokulunda düzenlenen Bakliyat Etkinlikleri kapsamında Borsamızın sponsor olduğu bilgi yarışması ve ödül törenine Borsamız Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Azizoğlu katıldılar.
4.04.2016
ESKİŞEHİR TARIM FUARI AÇILIŞI
Çamlıca Kapalı Pazarında gerçekleştirilen Eskişehir Tarım Fuarı Açılışına Borsamızı temsilen Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldı.
31.03.2016
MÜŞTEREK KOMİTELER TOPLANTISI
Borsamız 2016 yılı Mart Ayı Müşterek Komiteler Toplantısı yoğun bir katılımla Borsamızda gerçekleştirildi. Sektörel bazda istişare edilen konular değerlendirildi.
29.03.2016
BÖLGESEL ENTEGRE TESİS İŞTİŞARE TOPLANTISI
Tarım-Hayvancılık-Gıda büyük girişim ortaklığı olan Bölgesel Entegre Tesis İstişare Toplantısına Borsamızca iştirak edildi.
19.03.2016
DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TÖRENİ
Valilikçe şehit olanların mirasçılarına ve görev malüllerine Devlet Övünç Madalyası verilmesi törenine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
17.03.2016
KASAP ÜYELERİMİZLE İSTİŞARE TOPLANTISI
Borsamızın 7. Meslek grubunda faaliyet gösteren kasap üyeleri ile istişare toplantısı yapıldı.
15.03.2016
AHMET HARMANCI CENAZE TÖRENİ
Borsamız eski üyesi Ahmet Harmancı’nın cenaze törenine Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
15.03.2016
ULUSAL HUBUBAT KONSEYİ 6. OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında yapılan Ulusal Hububat Konseyi 6. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısına UHK Meclis Üyesi ve Borsamız Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
12.03.2016
ISPARTA TİCARET BORSASI VE YALVAÇ TSO ZİYARETİ
Isparta Ticaret Borsası Borsamız projelerini ve yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla Borsamızı kalabalık bir kafile ile ziyaret etti.
11.03.2016
ÜYEMİZ DURANLAR TAR.LTD.ŞTİ. CENAZE TÖRENİ
Borsamız üyesi Duranlar Tar.Ltd.Şti. ortaklarından Hasan DURAN’ın eşi, Ali İhsan-Erhan-Murat Duran’ın anneleri Ayşe Duran’ın cenaze törenine Borsamızca iştirak edilmiştir.
9.03.2016
BEBKA 2016 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
BEBKA 2016 yılı Mali Destek Programları Lansman toplantısına Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı ve BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı.
29.02.2016
VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜL TÖRENİ
SMMM Odası Konferans Salonunda düzenlene Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni ve Söyleşiye Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katılarak bir konuşma yaptı.
25.02.2016
TİCARET BORSALARI KONSEY TOPLANTISI
Bakanlarımız Sayın Faruk ÇELİK VE Sayın Bülent Tüfenkçi’nin iştirakleriyle birlik merkezinde gerçekleştirilen Ticaret Borsaları Konsey Toplantısına Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ve Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK katıldılar.
23.02.2016
BEYLİKOVA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZKAN ALP E ZİYARET
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ve Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK Beylikova Belediye Başkanı Sayın Özkan ALP’i ziyaret ettiler.
4.02.2016
BEYLİKOVA GÜBRE VE NADAS TOPLANTISI
Borsamız Zirai Danışmanı Prof.Dr.Engin KINACI, Beylikova’da yer alan üyelerimize yönelik Gübre ve Nadas ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
4.02.2016
BEYLİKOVA BESİ OSB TOPLANTISI
Beylikova Besi OSB toplantısına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı AZİZOĞLU katılmıştır.
3.02.2016
ÇİFTÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen çiftçi bilgilendirme toplantısı yoğun bir katılımla Borsamızda gerçekleştirildi.
26.01.2016
FE-Nİ MADENCİLİK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI BEKİR METİN DEN BORSAMIZA ZİYARET
FE-Nİ Madencilik Genel Müdür Yardımcısı Bekir METİN, Borsamıza ziyarette bulunarak yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.Ağaçlandırma faaliyetleri konusunda bilgiler veren Metin, Borsanın işleyişi hakkında bilgiler aldı.
21.01.2016
ZMO YENİ YÖNETİM KURULUNDAN ZİYARET
Ziraat Mühendisleri Odası yeni Yönetim Kurulu Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular.
19.01.2016
TAPU KADASTRO BÖLGE MÜDÜRÜ CEVDET KILIÇ TAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Tapu Kadastro Bölge Müdürü Cevdet KILIÇ, Borsamızı ziyaret etti.
12.01.2016
BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRÜ MUHAMMET TAHA GÜVEN ZİYARETİ
Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha GÜVEN borsamızı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
12.01.2016
AB BAKANI VE BAŞMÜZAKERECİ SAYIN VOLKAN BOZKIR DAN ESKİŞEHİRE ZİYARET
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Volkan BOZKIR’ın konuşmacı olarak katıldığı, Türkiye’nin AB Üyelik süreci konulu sivil toplumla diyalog toplantısına Borsamızı Temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN katıldı ve toplantıda bir konuşma yaptı.
7.01.2016
AKSARAY TİCARET BORSASINDAN ZİYARET
Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamit ÖZKÖK ve beraberindeki heyet Borsamızı ziyaret ederek Elektronik Satış Salonu, Laboratuvar ve diğer konularla ilgili izleme ve inceleme ziyaretinde bulundu.
7.01.2016
BORSAMIZ ES TV SADİ SEDA NIN KONUĞU OLDU
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, ES TV’de yapılan Eskişehir’de tarımsal konular ve hayvancılık konularında Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman BULUŞAN ile ortaklaşa bir röportaj gerçekleştirdi. Eskişehir tarımı ve hayvancılığı konusunda yapılması gereken ne varsa her zaman yapmaya hazır olduklarını belirtenBaşkan ZEYDAN,Eskişehir in potansiyelini güçlendirmek için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
6.01.2016
İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK YENİ ŞUBE MÜDÜRÜ CANSEL ÇAĞLAR DAN BORSAMIZA ZİYARET
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Yeni Şube Müdürü Sayın Cansel ÇAĞLAR, Borsamızı ziyaret ederek Başkanımız Ömer ZEYDAN ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu
5.01.2016
ESKİŞEHİRSPOR DESTEK TOPLANTISI
“Eskişehirspor’umu Destekliyorum” kampanyası 29 Mart Salı günü Eskişehir Valiliği’nde tanıtıldı. Toplantıya Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Hüseyin Aksoy katıldı. Tanıtım toplantısında ayrıca Eskişehirspor’un taraftar grupları ve dernekleri de yer aldı. Bir kısa mesajla 5 lira destek Destek kampanyası hakkında bilgi veren Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, kampanya katılanların cep telefonlarından ESES yazıp 2965’e mesaj atması halinde Eskişehirspor’a 5 lira destek sağlayabileceklerini söyledi.
29.03.2016
MAHMUDİYE KAYMAKAMI MEHMET İCİK TEN BORSAMIZA ZİYARET
Mahmudiye Kaymakamı Sayın Mehmet İCİK Borsamıza ziyarette bulunarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mahmudiye tarımı hususunda görüşlerin paylaşıldığı ve yeni yapılan salon ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Ömer ZEYDAN, gösterdiği hassasiyetten ötürü Sayın kaymakama teşekkür etti.
29.03.2016
RİXOS GENEL MÜDÜRÜ KEREM CANARSLANLAR DAN BORSAMIZA ZİYARET
Rixos Eskişehir Genel Müdürü Kerem CANARSLANLAR ile beraberindeki heyet Borsamızı ziyaret ettiler.
29.03.2016
ESOGÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri Borsamıza teknik bir gezi düzenledi. Elektronik Satış Salonu, Laboratuar Hizmetleri ve yeni cihazları ilgiyle inceleyen öğrenciler Borsanın işyeyişi hakkında detaylı bilgilendirildiler.
29.03.2016
2015 YILI İLK MAHSUL ARPA BORSAMIZA GELMİŞTİR.
2015 Yılı ilk mahsul arpa Beyazaltın Mahallesinden Erdi GÜL tarafından getirilmiştir. 2 Lira 16 kuruştan alınan ilk mahsul arpaOğuzlar A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Borsamız Başkanı Ömer ZEYDAN yeni mahsul arpanın üreticilerimize,tüccarımıza,sanayicilerimize şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek kaliteyi her geçen yıl daha da arttırmak için çalışmalara devam edileceğini sözlerine ekledi.
18.06.2015
SİVRİHİSAR İRTİBAT BÜROSU YENİLENEN LABORATUARINI HİZMETE AÇTI
BEBKA’nın desteklediği ETB Kırsalda Büyüyor Kırsal Kalkınıyor Projesi kapsamındabölgesel kalkınmışlık farklılıkları giderilerek kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlandığını belirten ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, kırsal kesimde faaliyette bulunan Borsa üyeleri, üretici çiftçiler ve tarım paydaşlarına merkezde faaliyet gösteren üyelerin ve paydaşların borsamızdan almış oldukları hizmetin aynısını almaları sağlandığını belirtti.
29.05.2015
ÇİFTELER İRTİBAT BÜROSU YENİLENEN LABORATUARINI HİZMETE AÇTI
BEBKA’nın desteklediği ETB Kırsalda Büyüyor Kırsal Kalkınıyor Projesi kapsamındabölgesel kalkınmışlık farklılıkları giderilerek kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlandığını belirten ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, kırsal kesimde faaliyette bulunan Borsa üyeleri, üretici çiftçiler ve tarım paydaşlarına merkezde faaliyet gösteren üyelerin ve paydaşların borsamızdan almış oldukları hizmetin aynısını almaları sağlandığını belirtti.
28.05.2015
ALPU İRTİBAT BÜROSU HİZMETE AÇILDI
Eskişehir Ticaret Borsası, BEBKA’nın desteklediği ETB Kırsalda Büyüyor Kırsal Kalkınıyor Projesi kapsamında Seyitgazi ve Alpu İrtibat Bürolarını hizmete açtı. Bu proje kapsamında Çifteler ve Sivrihisar İrtibat Bürosu Laboratuarlarındaki makine ve ekipmanlarına da yenilerini ekleyerek hizmet kalitesini arttıran Ticaret Borsası, Eskişehir tarım sektöründe yer alan üretici ve tüketicilere önemli bir hizmet sağlamış oldu. Bu proje kapsamında bölgesel kalkınmışlık farklılıkları giderilerek kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlandığını belirten ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, kırsal kesimde faaliyette bulunan Borsa üyeleri, üretici çiftçiler ve tarım paydaşlarına merkezde faaliyet gösteren üyelerin ve paydaşların borsamızdan almış oldukları hizmetin aynısını almaları sağlandığını sözlerine ekledi. Proje kapsamında satın alınan otomatik numune alma sondası cihazları ile bölgede daha homojen numune alımına başlandığını belirten Başkan ZEYDAN, tamamlanan projelerin borsaya ve üreticimize hayırlı olmasını temenni ederek, harman döneminin bereketli geçmesini ve çiftçilerimize bol kazançlı bir sezon olmasını diledi.
29.05.2015
SEYİTGAZİ İRTİBAT BÜROSU HİZMETE AÇILDI
Eskişehir Ticaret Borsası, BEBKA’nın desteklediği ETB Kırsalda Büyüyor Kırsal Kalkınıyor Projesi kapsamında Seyitgazi ve Alpu İrtibat Bürolarını hizmete açtı. Bu proje kapsamında Çifteler ve Sivrihisar İrtibat Bürosu Laboratuarlarındaki makine ve ekipmanlarına da yenilerini ekleyerek hizmet kalitesini arttıran Ticaret Borsası, Eskişehir tarım sektöründe yer alan üretici ve tüketicilere önemli bir hizmet sağlamış oldu. Bu proje kapsamında bölgesel kalkınmışlık farklılıkları giderilerek kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlandığını belirten ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, kırsal kesimde faaliyette bulunan Borsa üyeleri, üretici çiftçiler ve tarım paydaşlarına merkezde faaliyet gösteren üyelerin ve paydaşların borsamızdan almış oldukları hizmetin aynısını almaları sağlandığını sözlerine ekledi. Proje kapsamında satın alınan otomatik numune alma sondası cihazları ile bölgede daha homojen numune alımına başlandığını belirten Başkan ZEYDAN, tamamlanan projelerin borsaya ve üreticimize hayırlı olmasını temenni ederek, harman döneminin bereketli geçmesini ve çiftçilerimize bol kazançlı bir sezon olmasını diledi.
29.05.2015
BORSAMIZ ZİRAİ DANIŞMANI ÜRETİCİLERİMİZE HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR
Borsamız Zirai Danışmanı Prof. Dr. Sayın Engin KINACI, her hafta SALI ve ÇARŞAMBA günleri 09.00 – 12.00 saatleri arasında Borsamızda üreticilerimize tarım konusunda danışmanlık hizmeti verecektir.
6.05.2015
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Eskişehir Ticaret Borsası, BEBKA’nın desteklediği projeleri tamamlandı. Elektronik Satış Salonu Sistemine Geçiş Projesi ile modernize edilerek Hizmete hazır hale gelen Bölgede bir ilk olan Elektronik Satış Salonu Sistemi ve yeni kurulan yem analiz laboratuvarı ile yeni alınan analiz cihazlarının tanıtımı ile ilgili açılışlar Eskişehir Ticaret Borsasında gerçekleştirdi. Tarım paydaşlarının yoğun ilgi gösterdiği açılış ve tanıtım törenine gösterilen ilgiye teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Kurulan yeni Elektronik Satış sistemiyle, Eskişehir Ticaret Borsasında ürün satış işlemlerine modernizasyon, güvenlik, hız ve standart getirilerek, Satış Salonunda satışa sunulan ürünlerin daha hızlı, daha güvenilir, daha tarafsız ve daha rekabetçi ortamda anlık reel fiyattan işlem görmesi ile birlikte tarım ürünleri piyasasının olumlu yönde gelişmesinin sağlandığını belirtti. Yeni Harman sezonuna hazır olduklarını belirten ZEYDAN, Yeni Kurulan Yem Analiz Laboratuvarı ile Bölgede hayvancılık sektöründe kullanılan yem ve yem ürünlerinin gerçek kalite değerlerinin Merkez Laboratuvarda belirlenerek Yem üreticilerinin ve yem tüketicilerinin şehir dışından almakta oldukları laboratuvar hizmetlerinin böylece Borsamızca karşılanarak önemli bir hizmetin sağlandığını belirtti. Proje kapsamında satın alınan Yağ Tayin Cihazı ile birlikte Ayçiçeği ve Diğer Yağlı Tohumların, Borsa bünyesinde reel yağ oranları belirlenerek alım satımının gerçekleşmesi sağlandığı ve kalitenin her geçen gün artmasının beklendiğini sözlerine ilave eden Başkan ZEYDAN, tamamlanan projelerin borsaya ve üreticimize hayırlı olmasını temenni ederek, harman döneminin bereketli geçmesini ve çiftçilerimize bol kazançlı bir sezon olmasını diledi.
26.05.2015
İnternet sitemiz yeni arayüzü ile yayında -1
Eskişehir Ticaret Borsasının yeni sitesi yeni arayüzü ile yayına girmiştir. Web sitemiz aracılığıyla Ticaret Borsamızın sunmuş olduğu yararlı birçok hizmetten faydalanabilir, fiyat listelerini anlık olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda TOBB un açıklamış olduğu fiyatlara ve listelere anında ulaşabilirsiniz.
16.01.2015
Başkan
Facebook Twitter Instagram English Mail

Üye Borç Sorgulama & Ödeme Online İşlemler


  Şifremi Unuttum

Elektronik Satış Salonu Online Üye Girişi


  Şifremi Unuttum

ETB Mobil Borsam

E-Bülten

E-bülten ve gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydettirin.

Faydalı Linkler

Odalar & Borsalar

Üyelikler

İştiraklerimiz

Ulusal Kuruluşlar

Uluslararası Kuruluşlar

Basın

4 Günlük Hava Tahmini

ESKİŞEHİR
ALIŞ SATIŞ
DOLAR
EURO