"Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!" M.Kemal Atatürk
28 Mayıs 2024 Salı

Gerçekleştirdiklerimiz

 

 

 

   

   ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI İLKÖĞRETİM OKULU

Tepebaşı Batıkent Mahallesinde yaptırılan 18 DERSLİKLİ ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI İLKÖĞRETİM Okulu’nun 17 NİSAN 1998 tarihinde T.O.B.B. Başkanı Sayın Fuat MİRAS ve Yönetim Kurulu`nun iştirakleriyle temeli atıldı. 28 EYLÜL 1998 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’in teşrifleriyle açılışı yapılan okulumuz 1998 / 1999 öğretim yılında hizmete girmiş oldu. Her bir katı yaklaşık 486 m2 olan okulumuz 4 katlı olup, 540 öğrenci kapasitelidir.

 

 

  

    ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI LİSESİ

Emek Mahallesi`nde yaptırılan ve 25 EKİM 2001 tarihinde inşaatına başlanan 15 DERSLİKLİ ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI LİSESİ; 31 MAYIS 2002 tarihinde tamamlanarak 2002 / 2003 öğretim yılında eğitime açıldı. Her bir katı yaklaşık 660 m2 olan okulumuz 4 katlı olup, 450 öğrenci kapasitelidir. Son teknoloji ile yapılan okulda bilgisayar alt donanımına sahip bilgisayar laboratuvarı, 2 adet de fizik kimya laboratuvarı vardır. Ayrıca, özürlü öğrencilerin faydalanmaları için de asansör, rampa ve WC`ler mevcuttur.

 

 

  

    SİVRİHİSAR KURŞUNLU ARSA

Önümüzdeki yıllarda Borsa ve depoculuk faaliyetlerinde bulunmak üzere 2002 yılında, Sivrihisar Ankara otoyolu üzerinde Kurşunlu mevkiinde 23.303 m2 arsa satın alındı.

 

 

  

    SEVİNÇ KÖYÜ ARSA

Önümüzdeki yıllarda depolama tesisleri yapmak üzere 2008 yılında,  Odunpazarı Sevinç köyü mevkiinde 13.442 m2 arsa Milli Emlak Müdürlüğünden satın alındı.

 

 

  

   OSB ARSA

Önümüzdeki yıllarda Borsa ve Depoculuk faaliyetlerinde bulunmak üzere 2010 yılında, Organize Sanayi Bölgesinde 77.323 m2 arsa OSB Müdürlüğünden satın alındı.

 

 

  

   ETB KIRSALDA BÜYÜYOR KIRSAL KALKINIYOR PROJESİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı 2014 yılı Kırsalda Ekonomik Gelişim Mali Destek Programı Kapsamında hazırlanan ETB KIRSALDA BÜYÜYOR KIRSAL KALKINIYOR PROJESİ ile Borsamıza 1 Adet Yağ Tayin Cihazı, 2 Adet Hızlı Nıt/Nır Hububat Analiz Cihazı, Ultra Saf Su Cihazı, 4 Adet Otomatik Numune Alma Sondası Cihazı ve Klasik Metotla analiz yapan Yem Analiz Cihazları satın alınarak Yem Analiz Laboratuvarı kuruldu.

 

 

  

   ELEKTRONİK SATIŞ SALONU SİSTEMİNE GEÇİŞ PROJESİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı 2014 yılı İşbirliği ve Gelişim Mali Destek Programı Kapsamında hazırlanan ELEKTRONİK SATIŞ SALONU SİSTEMİNE GEÇİŞ PROJESİ ile Eskişehir Ticaret Borsasının Bölgede, Kurumsal olarak ileriye gidebilmesi ve yükselebilmesi adına kendi değerlerimiz ile çağımızın gerektirdiği modern unsurlarla bağlantı kurarak, mevcut olan Salon Satış Sisteminden, Elektronik Salon Satış Sistemine geçilmesi sağlandı.

 

 

  

   BEYLİKOVA İRTİBAT BÜRO

Beylikova ilçesinde Borsa ve Depoculuk faaliyetlerinde bulunmak üzere kiralık büroda faaliyetlerini sürdüren İrtibat Büromuzun daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi için 2014 yılında, 2.697 m2 arsa üzerinde Lojman, Yönetim Binası, 1 Adet büyük, 6 adet küçük depo bulunan taşınmaz satın alındı.

 

 

  

   SEYİTGAZİ İRTİBAT BÜRO

Seyitgazi ilçesinde Borsa faaliyetlerinde bulunmak üzere yeni açılacak İrtibat Bürosu için 2015 yılında, Seyitgazi İlçesi merkezinde dükkan satın alındı.

 

 

  

   ALPU İRTİBAT BÜRO

Alpu ilçesinde Borsa faaliyetlerinde bulunmak üzere yeni açılacak İrtibat Bürosu için 2015 yılında, Alpu İlçesi merkezinde dükkan kiralandı.

 

 

 

    BAHÇE DUVARI

Borsamız Tiftikçi Sokak üzerinde 334 mt. Uzunluğunda olan eski Bahçe Duvarı Belediye İmar Planı sınırlarına çekilerek prefabrik yapım tekniği ile yeniden yaptırıldı.  

 

 

 

  LABORATUVAR GENİŞLETME ÇALIŞMALARI

Merkez Laboratuvarımız yeni satın alınan Analiz Cihazları ve kurulacak olan yeni Yem Analiz Laboratuvarı için genişletildi. Satış Öncesi Analiz Laboratuvarı, Özel İstek Laboratuvarı ve Yem Analiz Laboratuvarı olarak 2015 harman sezonda paydaşlarımızın hizmetine sunuldu.

 

 

 

   MÜSTAHSİL KAFETERYASI YAPIMI

Borsa yerleşkesi içerisinde yeni Çay Ocağı ve Müstahsil Kafeteryası yaptırıldı.                    

 

 

 

  SİVRİHİSAR İRTİBAT BÜROSU TADİLAT İŞLERİ

Sivrihisar İrtibat Bürosu tadilat programı çerçevesinde;

Depo kapıları yenilendi,

Bahçe Duvarı üzerine Demir Korkuluk yaptırıldı,

İdari Bina, Laboratuvar ve Kantar binalarına boya, badana, wc ve çatı tadilatları yaptırıldı.                              

Laboratuvara Otomatik Numune Alma Sonda Cihazı satın alınarak kuruldu.

 

 

 

  ÇİFTELER İRTİBAT BÜROSU TADİLAT İŞLERİ

Çifteler İrtibat Bürosuna yeni laboratuvar binası yaptırıldı, Otomatik Numune Alma Sonda Cihazı satın alınarak kuruldu.

Kantar girişinde deforme olan asfalt sökülerek yenilendi.

 

 

 

  ÇEVRE DÜZENLEME İŞLERİ

Merkez Borsamızda Bahçe Peyzaj düzenlemeleri yapılarak Borsamıza yeni yeşil alanlar kazandırıldı,        

Rezerv saha düzenleme çalışmaları yapıldı.

 

 

 

  ETB MOBİL BORSAM UYGULAMASI

Teknolojik gelişmeler yakından takip edilerek geliştirilen IOS ve ANDROİD “ETB Mobil Borsam” uygulaması üyelerimizin 2014 yılında hizmetine açıldı.

 

 

 

  ETB KURUMSAL KİMLİĞİ

ETB T.C. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI Kurumsal kimliğimiz ( Logomuz ) 2015 yılında yenilendi.              

 

 

 

  KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

TSE Kalite Yönetimi Sistemi belge yenileme denetimini başarı ile geçirmemiz neticesinde TSE ISO 9001:2008 Kalite Belgemizin süresi 3 yıl daha uzatıldı.

 

 

 

  ETB MARKA TESCİLİ

Türk Patent Enstitüsüne başvurularak ETB T.C. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI İsmimiz ve yeni kurumsal kimliğimize     ( YENİ LOGO ) 2015 yılında Marka tescili alındı.

 

 

Başkan
Facebook Twitter Instagram English Mail

Üye Borç Sorgulama & Ödeme Online İşlemler


  Şifremi Unuttum

Elektronik Satış Salonu Online Üye Girişi


  Şifremi Unuttum

ETB Mobil Borsam

E-Bülten

E-bülten ve gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydettirin.

Faydalı Linkler

Odalar & Borsalar

Üyelikler

İştiraklerimiz

Ulusal Kuruluşlar

Uluslararası Kuruluşlar

Basın

4 Günlük Hava Tahmini

ESKİŞEHİR
ALIŞ SATIŞ
DOLAR
EURO